رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۰ | کد خبر : 62396
 • گزارش رویترز از نقش بانوی ایزدی در آزادسازی محله ای در موصل


  رویترز نوشت: این زن ۴۲ ساله که خواست نامش فاش نشود، توسط گروه تروریستی داعش در تابستان ۲۰۱۴ از شهرش سنجار ربوده شد. شهر سنجار محل سکونت اقلیت ایزدی است که پس از هجوم داعش قتل عام، آواره یا اسیر شدند.
  در این حمله بیش از ۶ هزار ایزدی به اسارت داعش درآمدند.
  از آن زمان تاکنون برخی از اعضای جامعه ایزدی های عراق فرار کردند یا در ازای بهایی از چنگ داعش آزاد شدند، اما بر اساس اداره امور افراد ربوده شده در منطقه کردستان و شمال عراق، همچنان حدود ۳ هزار و ۵۰۰ نفرشان در اسارت این گروه تکفیری به سر می برند.
  نیروهای عراقی اکنون در حال اجرای عملیات آزادسازی موصل هستند که آخرین مقر اصلی این گروه تروریستی در عراق است. اسیران ایزدی نیز در این شهر نگهداری می شوند.
  این زن ایزدی در جمع خبرنگاران گفت که به همراه عناصر داعش از محله ای به محله دیگر برده شده تا آن که وی پس از فرار مامور داعش چندی در محله قدس موصل ساکن بود و سپس موفق به خروج از این شهر شد.
  وی که صورتش را کاملا پوشانده بود، افزود: به همراه چند خانواده شبانه از شهر موصل فرار کردم؛ نیروهای عراقی روز پنجشنبه وارد محله قدس موصل شدند.
  سعد معن از فرماندهان نیروهای ضد تروریسم عراق که پیشتاز عملیات آزادسازی موصل است، در این باره گفت که این زن اطلاعاتی را ارائه کرده که به عملیات در این منطقه کمک کرد.
  از زمان آغاز عملیات موصل در حدود ۱۰ هفته قبل، نیروهای عراقی یک چهارم موصل را از اشغال تروریست ها آزاد کرده اند.
  نیروهای عراقی اخیرا مرحله دوم نبرد موصل را آغاز کرده و از سه جهت به نواحی شرقی این شهر که عملیات به مدت یک ماه مسکوت مانده بود، حمله کرده اند.
  خاورم**۹۱۵۶۱۲۷۵
  مترجم: مهدخت پازوکی* انتشار دهنده: مجید جعفری

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار