رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۰ | کد خبر : 62625
 • گزارش دیده بان حقوق بشر درباره نقش سران صهیونیست در کشتار فلسطینیان


  به گزارش وعده صادق به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دیده بان حقوق بشر، این نهاد اظهارات سران صهیونیست از جمله وزیر جنگ و مقام های پلیس رژیم صهیونیستی را در زمینه فراخواندن نظامیان به شلیک علیه هر تهدیدی، صرف نظر از لزوم استفاده از این نیروی مرگبار بررسی کرده است.
  ‘ساری بشی’ مدیر بخش مربوط به رژیم صهیونیستی در دیده بان حقوق بشر گفت: این مساله (کشتار فلسطینیان) صرفا به سربازان خودسر مربوط نمی شود، بلکه مقام های ارشد اسرائیلی را نیز که به صورت علنی نیروهایشان را به کشتار و شلیک غیرقانونی فرامی خوانند، در بر می گیرد.
  این نهاد اعلام کرد که از اکتبر ۲۰۱۵ تاکنون ۱۵۰ مورد رخ داده است که در آنها نظامیان صهیونیستی، فلسطینیان از جمله کودکان را که به ادعای صهیونیست ها مظنون به حمله بودند، هدف قرار داده و کشته اند.
  این در حالی است که حقوق بشر بین الملل استفاده عمدی از اسلحه، یا شلیک با هدف کشتن، را فقط در مواردی مجاز می داند که ضرورت حفظ جان ایجاب می کند و هیچ گزینه دیگری وجود ندارد. قانون آتش نظامیان صهیونیست به این محدودیت اشاره ندارد. تنها موردی که رژیم صهیونیستی اعلام کرده آن است که شلیک به سر یا بالاتنه فرد فقط به مواردی محدود می شود که استفاده از آن لازمه جلوگیری از خطر قریب الوقوع مرگ یا جراحت جدی بدنی باشد.
  دیده بان حقوق بشر افزود: با این حال دستور مقام های اسرائیلی و عملکرد برخی نظامیان، سرپیچی از هر دو قانون را نشان می دهد.
  گزارش مذکور در ادامه به برخی اظهارات سران صهیونیست در ترغیب و حمایت از کشتار غیرقانونی فلسطینیان اشاره و اضافه کرد که وزیر پلیس رژیم صهیونیستی در اکتبر ۲۰۱۵ طی مصاحبه ای رادیویی اظهارات یک نماینده پارلمان را مبنی بر این که هرکس چاقو یا پیچ گوشتی دستش بود، فورا باید کشته شود، تایید کرد.
  دیده بان حقوق بشر تاکید کرد که رژیم صهیونیستی باید بر استفاده از قوه قهریه نظارت و درباره موارد افراط و عدول از قانون، از جمله کشتارهای فراقضایی تحقیق و تفحص کند.
  دیگر نهادهای حقوق بشری مانند عفو بین الملل، الحق و ائتلاف ۹ گروه حقوق بشری در فلسطین اشغالی از مقام های رژیم صهیوینستی خواسته اند که به استفاده نابجا از قوه قهریه خاتمه دهند. این گروه ها با استناد به تصاویر ویدیویی، مدارک پزشکی قانونی و اظهارات شاهدان علینی در بیش از ۱۵۰ مورد بررسی شده، به این نتیجه رسیدند که نیروهای امنیتی صهیونیست فلسطینیان را در حالی هدف قرار داده و کشته اند که هیچ تهدیدی به همراه نداشتند، یا از نیروی مرگبار علیه آن ها استفاده کرده اند در حالی که ضرورتی نداشته است.
  خاورم**۹۱۵۶*۱۵۷۹
  مترجم: مهدخت پازوکی * انتشار دهنده:مرضیه فاتحی علیشاه

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار