رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۰ | کد خبر : 62655
 • رضوی: دومین نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر از ۱۵ دی برگزار می شود


  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار سیاسی ایرنا، سید ابوالفضل رضوی عصر دوشنبه در نشست خبری درباره دومین نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر افزود: این نمایشگاه در روزهای ۱۵ الی ۱۸ دی ماه سال جاری با حضور تمامی استان ها و شهرستان های کشور، دستگاه های اجرایی مرتبط با خدمت رسانی به روستاها و مناطق عشایری، موسسات خیریه، تولید کنندگان محصولات، صنایع دستی و روستایی برپا می شود.
  وی یادآور شد: در این نمایشگاه با بهره گیری از دکور زیبا، نمادهای روستایی با حضور نمایندگان اقوام، ایلات به نمایش گذاشته می شود.
  معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری افزود: عرضه غذاهای سنتی و محلی و اجرای مراسم آیینی در فضای متبوع روستایی «به منزله ایران کوچک در قلب پایتخت» نیز از دیگر برنامه های این نمایشگاه چهار روزه است.
  رضوی در خصوص بخش های مختلف دومین نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر گفت: ارایه محصولات و توانمندی های استانها و شهرستانها، نمایشگاه نوآوری ها و ایده های نو، روستای نمادین، چادرهای عشایری در ایل نمادین، نمایشگاه عملکرد دستگاه های ملی، سازمان های مردم نهاد و شرکت های بوم گردی، بخش بین الملل و انجمن دوستی ایران و سایر کشورها، کارگاه های آموزشی، نمایشگاه عکس و سالن پخش فیلم ، محوطه مراسم آیینی و بازی های بومی و محلی، سفره خانه و چایخانه سنتی و محوطه بازی کودک از بخش های مختلف این نمایشگاه است.
  به گفته وی این نمایشگاه از این جهت منحصر به فرد است که تمامی روستاهای ایران با محصولات ، تولیدات و آداب و فرهنگشان در آن حضور دارند.
  معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری هدف از برگزاری این نمایشگاه را نشان دادن استعدادهای انسانی و مکانی کل کشور است که بگوییم چه ظرفیت هایی در روستاهای ما وجود دارند.
  رضوی تبیین نقش و جایگاه روستاییان و عشایر در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و فرایند توسعه کشور، شناخت صحیح توانایی ها و سرمایه های انسانی و ظرفیت های موجود در روستاها و مناطق عشایری، تبیین جایگاه روستا و مناطق عشایری به عنوان کانون تولید و ارزش آفرینی در راستای تحقق سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب در برنامه ششم توسعه، مشارکت و بهره گیری مناسب از ظرفیت نهادهای عمومی غیردولتی در راستای حمایت، توان افزایی و خوداتکایی جامعه روستایی و عشایری و نقش و اهمیت تولیدات روستاییان و عشایر در امنیت و رفاه پایدار جامعه را از دیگر اهداف این نمایشگاه عنوان کرد.
  تاکید کرد: این نمایشگاه توسط همه دستگاه های اجرایی کشور با محوریت معاونت توسعه روستایی برگزار می شود.
  وی گفت: ساعت بازدید از این نمایشگاه از ساعت ۱۰ صبح الی ۱۷ بعدازظهر می باشد.
  سیام**۱۰۵۸**۱۴۴۹**خبرنگار: محمد افضلی**انتشار: امیر کاردان راد

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار