رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۱۵ | کد خبر : 62788
 • دوران ننگین پهلوی سبب از بین رفتن رقبات اوقاف شد/ رقبات ناکارآمد احیا شوند

  آیت الله علیرضا عبادی

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری میزان، آیت‌الله سید علیرضا عبادی در دیدار با معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، مسأله وقف را از سایر مسائل دین جدا دانست و اظهار داشت: فرهنگ وقف بر مالکیت شخصی واقف متوقف می‌شود.

  وی بیان داشت: خارج از آنچه که منظور واقف بوده است به هر نحو کم و زیاد شود یا جابه‌جا شود به معنی تصور عدوانی است.

  نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: فقها در امور استثنایی زمانی که می‌خواهند تغییر و تبدیلی از ناحیه ولی فقیه و بر اساس مصالح وقف انجام دهند احتیاط زیادی می‌کنند.

  عبادی متولیان خاص و عام اوقاف را امانت‌داران وقف دانست و تصریح کرد: این افراد باید در راستای مصرف واقف تلاش کنند و نگذارند در نیت واقف تغییری روی دهد.

  وی بیان داشت: متأسفانه در قرن اخیر با دخالت بیگانگان به‌ویژه دوران ننگین پهلوی رقبات اوقاف از میان رفت و ضایع شد و حتی تشکیلات اوقافی که در آن سیستم به وجود آمد برای آباد کردن اوقاف نبود و برای از بین بردن اوقاف تشکیل شد.

  نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تشکیلات اوقاف را در زمان پهلوی تشکیلاتی مریض دانست و ادامه داد: در آن زمان فرهنگ وقف نفوذ یک فرهنگ بیگانه بود و تا زمانی که این فرهنگ مریض دوران نقاهت خود را طی کند و در دوران جمهوری اسلامی تزکیه شود زمان‌بر است.

  عبادی با اشاره به اینکه در دوران پهلوی آسیب‌های زیادی به وقفیات و رقبات زده شد، اعلام کرد: در گذشته استخوان وقف را از بین بردند از این‌رو در جامعه ابزاری وجود دارد که می‌توان استخوان وقف را از آنها پس گرفت.

  وی ضایع شدن درآمدهای وقف را از دیگر مشکلات دانست و گفت: همچنین ناکارآمد بودن رقبات وقف از دیگر مشکلات است و باید به مکان‌هایی که راکد است و با آبادانی می‌توان آنها را به درآمد تبدیل کرد توجه کنیم.

  نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اعلام کرد: هر شخصی شغل دارد ولی خیلی شغل‌ها هستند که هم شغل و شانس خدمت بیشتر به مردم به حساب می‌آیند و کار شما شغلی است که زمینه خدمت‌رسانی به مردم در آن بیشتر فراهم شده است.

  عبادی خطاب به مسؤولان اوقاف خاطرنشان کرد: شما باید در راستای درآمدزایی وقفیات تلاش کنید چرا که شما متصدی اموال اشخاصی هستید که اموالی را به عنوان وقف از خود باقی گذاشته‌اند.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار