رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۰۰ | کد خبر : 62965
 • وزیر کشور: اگر لازم است نمایشگاه تهران به محل جدید منتقل شود

  به گزارش وعده صادق به نقل از حوزه دولتخبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، وزیر کشور عصر امروز (چهارشنبه) در نشست شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور، گفت: تقاضای بنده از شهرداری تهران و نیز شورای شهر این است که رفع مشکلات مردم در حوزه مترو را در اولویت قرار دهند.

  وی درباره قطارهای حومه‌ای هم تصریح کرد:‌ دولت پیگیر این موضوع است؛ چنانچه آقای آخوندی با پیگیری این مسئله، برنامه‌های خوبی را ارائه داده‌اند و اگر این موضوع به کمیسیون کلان شهرها بیاید، این مسئله را پیگیری خواهیم کرد.

  وزیر کشور ادامه داد: آمادگی داریم تا موضوع قطارهای حومه را در کمیسیون کلانشهرها و یا کمیسیون زیربنایی پیگیری کنیم. همانطور که تاکنون ۷ تا ۸ مصوبه را در این باره اخذ کرده‌ایم.

  رئیس شورای اجتماعی کشور ترافیک را موضوعی مهم در تهران قلمداد کرد و اظهار داشت: هیچ چیز برای ما در تهران مهمتر از ترافیک نیست و جلسه شورای عالی ترافیک باید حداقل یک بار هر ماه برگزار شود.

  وزیر کشور افزود:‌ آمادگی کامل دارم تا برای حل معضل ترافیک تهران اگر نیاز بود مواردی به دولت برده شود و دولت به آن بپردازد با اولویت بندی و خارج از زمان اقدام و پیگیری کنم.

  رحمانی‌فضلی با تاکید بر ضرورت تشکیل جلسات بیشتر برای حل مشکلات تهران نیز افزود:‌ برگزاری جلسات تعامل و تبادل نظرات، علاوه بر گره گشایی مشکلات، همدلی را بیشتر می‌کند.

  وزیر کشور تصریح کرد: برای رفع مشکل ترافیک باید برنامه ریزی مناسبی برای ساعات اوج ترافیک، مناطق پر ترافیک، گره‌های ترافیکی و حتی ایامی که ترافیک در آن روزها بیشتر می‌شود داشته باشیم.

  رئیس شورای اجتماعی کشور همچنین با تاکید بر آموزش عمومی فرهنگ ترافیک نیز گفت: انصافا در این زمینه کم کار کرده‌ایم. باید طوری برنامه‌ریزی شود تا از ظرفیت بالای شبکه اجتماعی نیز برای ارتقای فرهنگ مردم و آموزش عمومی بهره‌مند شویم.

  وزیر کشور در عین حال استمرار آموزش نیروهای متخصص پلیس را برای مدیریت عملیاتی ترافیک با اعمال اقتدار بیشتر را مورد تاکید قرار داد.

  رحمانی‌فضلی درباره معاینه فنی هم گفت: در این باره زحمات زیادی کشیده شده و اکنون ۴۴۰ مرکز معاینه فنی بصورت آن لاین فعالند.

  وی تاکید کرد: با کنترل هوشمند مراکز معاینه فنی، تخلفات کاهش یافته است اما این روند باید بطور کامل اجرایی شود و هر کجا نقصی بود برطرف شود. همچنین باید ظرفیت های موجود در این زمینه را توسعه دهیم .

  وزیر کشور گفت: برای کنترل هوشمند معابر شهری با دوربین ها نیز باید برنامه ریزی کنیم و لازم است برنامه های اجرایی آن به ما ارائه شود.

  رحمانی‌فضلی با اشاره به مشکلات نمایشگاه تهران، خواستار رفع این مشکلات برای آرامش بیشتر مردم شد و گفت: شورای عالی ترافیک موضوع را بررسی و برنامه‌ریزی کند تا موضوع در جلسه بعدی در دستور کار قرار گیرد؛ اگر لازم است نمایشگاه به محل جدیدی که احداث شده است و از امکانات شبکه مترو نیز برخوردار است انتقال یابد تا مردم کمتر اذیت شوند.

  وی ادامه داد: اگر تا جلسه بعدی برنامه‌ای در این باره ارائه نشود، درباره برگزاری نمایشگاهها در شرایط موجود تجدید نظر می‌کنیم. مگر آنکه نمایشگاه‌ها با کمترین هزینه و کمترین مشکل برای مردم دایر شوند.

  رحمانی‌فضلی با بیان اینکه شورای اقتصاد امضای قرارداد تخصیص دو هزار واگن را به شبکه مترو کشور تایید کرده است، اظهار داشت: سهم بیشتر این واگن ها به کلانشهر تهران اختصاص خواهد یافت.

  وزیر کشور درباره تردد ماشین آلات سنگین در شب و حمل کالا در روز هم افزود:‌ در این باره برنامه‌ای مناسب با تعیین مسئولی مشخص ارائه شود تا به مسئولان اجرایی ابلاغ شود.

  رحمانی‌فضلی بر تعیین تکلیف مساله ترافیک مصلی و گره‌های دیگر نقاط شهر تاکید کرد و گفت:‌ در این باره اقدام موثر و روندهای فنی متناسب دنبال و پیگیری های لازم صورت بگیرد.

  وی درباره باز شدن فاینانس‌ها برای توسعه حمل و نقل عمومی هم گفت:‌ اراده دولت باز شدن فاینانس هاست و این موضوع را در دستور کار دارد.

  وزیر کشور درباره مدیریت ساعات کار اصناف برای مدیریت ترافیک هم گفت:‌ متولی این بخش سازمان ثبت، نیروی انتظامی و دادستانی است و از دستگاهها خو استه شده تا جوابگو باشند.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار