رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۱۵ | کد خبر : 62998
 • گلستان برای شالی‌کاری مناسب نیست/ آب‌های زیرزمینی گلستان در یک قدمی شوری

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری میزان، آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی در مراسم تجلیل از نمونه‌های بخش کشاورزی استان گلستان اظهار کرد: کشاورزی باید دانش‌بنیان باشد زیرا اصل کشاورزی بر اساس علم و دانش است.

  وی ادامه داد: کشاورزی نیز نیاز به سرمایه‌گذاری دارد و اینکه بخواهیم جان زمین را بگیریم که بخواهیم خودمان جان بگیریم کار درستی نیست و باید نحوه کشاورزی نیز به صورت آینده‌نگری باشد.

  نورمفیدی بیان کرد: برنامه‌ریزی یکی دیگر از اصول کار در کشاورزی است و توجه به جغرافیای کشاورزی یک موضوع بسیار مهم و اساسی محسوب می‌شود.

  نماینده ولی فقیه در گلستان تصریح کرد: باید توجه کرد که خاک، آب و هوای استان گلستان برای کشت چه محصولی مناسب است و باید مطالعات لازم در این راستا انجام شود تا رشد بیش از پیش را در بخش کشاورزی شاهد باشیم.

  نورمفیدی گفت: من ناراحتم زیرا استان ما استان شالی‌‌کاری نیست زیرا آب‌های زیرزمینی را برای کشت شالی بیرون می‌کشند و آب‌های زیرزمینی ما در حال شور شدن است.

  وی اضافه کرد: توسعه با این نگاه درست نیست و باید همه ما در راستای تبلیغ کشت درست تلاش کنیم و همه ما با تمام قوا بکوشیم تا با برنامه‌ریزی و نگاه درست در بخش‌های مختلف پیشرفت کشور به خصوص کشاورزی موفق باشیم.

  روستاهای ما در گذشته مولد بودند

  نورمفیدی گفت: روستاهای ما در گذشته مولد بودند اما امروز به مصرف کننده تبدیل شده‌اند که این یک خطر برای کشور است.

  نماینده ولی فقیه در گلستان تاکید کرد: روستاهایی که امروز روی پای خود ایستاده‌اند باید مورد تقدیر و توجه مسؤولان قرار گیرند و حتی کشاورزان نمونه باید داشته‌ها و یافته‌های خود را به دیگران منتقل کنند تا همه بتوانند موفق شوند.

  نورمفیدی در پایان ابراز کرد: کشاورزی خود یک عمل صالح است و ترویج کشاورزی خوب نوعی امر به معروف و امر به عمل صالح محسوب می‌شود و همه ما باید در این راستا تلاش بیش از پیش داشته باشیم.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار