• تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۱۵ | کد خبر : 62998
 • به گزارش وعده صادق به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری میزان، آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی در مراسم تجلیل از نمونه‌های بخش کشاورزی استان گلستان اظهار کرد: کشاورزی باید دانش‌بنیان باشد زیرا اصل کشاورزی بر اساس علم و دانش است.

  وی ادامه داد: کشاورزی نیز نیاز به سرمایه‌گذاری دارد و اینکه بخواهیم جان زمین را بگیریم که بخواهیم خودمان جان بگیریم کار درستی نیست و باید نحوه کشاورزی نیز به صورت آینده‌نگری باشد.

  نورمفیدی بیان کرد: برنامه‌ریزی یکی دیگر از اصول کار در کشاورزی است و توجه به جغرافیای کشاورزی یک موضوع بسیار مهم و اساسی محسوب می‌شود.

  نماینده ولی فقیه در گلستان تصریح کرد: باید توجه کرد که خاک، آب و هوای استان گلستان برای کشت چه محصولی مناسب است و باید مطالعات لازم در این راستا انجام شود تا رشد بیش از پیش را در بخش کشاورزی شاهد باشیم.

  نورمفیدی گفت: من ناراحتم زیرا استان ما استان شالی‌‌کاری نیست زیرا آب‌های زیرزمینی را برای کشت شالی بیرون می‌کشند و آب‌های زیرزمینی ما در حال شور شدن است.

  وی اضافه کرد: توسعه با این نگاه درست نیست و باید همه ما در راستای تبلیغ کشت درست تلاش کنیم و همه ما با تمام قوا بکوشیم تا با برنامه‌ریزی و نگاه درست در بخش‌های مختلف پیشرفت کشور به خصوص کشاورزی موفق باشیم.

  روستاهای ما در گذشته مولد بودند

  نورمفیدی گفت: روستاهای ما در گذشته مولد بودند اما امروز به مصرف کننده تبدیل شده‌اند که این یک خطر برای کشور است.

  نماینده ولی فقیه در گلستان تاکید کرد: روستاهایی که امروز روی پای خود ایستاده‌اند باید مورد تقدیر و توجه مسؤولان قرار گیرند و حتی کشاورزان نمونه باید داشته‌ها و یافته‌های خود را به دیگران منتقل کنند تا همه بتوانند موفق شوند.

  نورمفیدی در پایان ابراز کرد: کشاورزی خود یک عمل صالح است و ترویج کشاورزی خوب نوعی امر به معروف و امر به عمل صالح محسوب می‌شود و همه ما باید در این راستا تلاش بیش از پیش داشته باشیم.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار