رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۰ | کد خبر : 63021
 • احتمال اتحاد دوباره «اتحادیه میهنی» و جنبش «تغییر»

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار خبرگزاری تسنیم در اقلیم کردستان عراق، طی روزهای اخیر موضوع پیشنهاد اتحادیه میهنی کردستان به جنبش تغییر به یکی از موضوعات مورد بحث رسانه‌های گوناگون این منطقه تبدیل شده است. دو حزبی که پیشتر در سال ۲۰۰۹ دچار انشقاق شده و در مناطق سلیمانیه و حومه، همیشه به عنوان دو حزب رقیب خودنمایی کرده‌اند، اما با توافق سیاسی چند ماه گذشته آنها زمزمه اتحاد دوباره این دو حزب سیاسی به گوش می‌رسید تا اینکه «قادر محمدجان» عضو کمیته اجرایی دفتر سیاسی اتحادیه میهنی کردستان به صراحت از پیشنهاد حزب متبوع خود به جنبش تغییر با هدف اتحاد دوباره خبر داد.

  وی با دفاع از این پیشنهاد اعلام کرده است که اقلیم کردستان عراق در حال حاضر نیازمند اتحاد دوباره اتحادیه میهنی و جنبش تغییر است و امیدواریم که این هدف محقق شود.

  از سوی دیگر «بیستون فایق» عضو پارلمان اقلیم کردستان از فراکسیون جنبش تغییر با انتقاد از اجرا نشدن مفاد توافقنامه اتحادیه میهنی کردستان و جنبش تغییر گفته است:«شما که حتی یک بند از توافقنامه خود با جنبش تغییر را اجرایی نکرده‌اید چگونه دم از اتحاد دوباره می‌زنید؟ »

  این عضو پارلمان اقلیم کردستان عراق در عین حال تاکید کرده است که توافقنامه سیاسی دو حزب با هدف عادی سازی وضعیت سیاسی و اصلاحات بنیادین اقتصادی در اقلیم کردستان امضاء شده است، وی از اینکه چنین توافقی به مرحله اجرا نرسیده است، ابراز تاسف کرده است.

  یادآور می‌شود در جلسه اخیر شورای مرکزی اتحادیه میهنی کردستان موضوع اتحاد با جنبش تغییر به بحث و گفتگو گذاشته شده است که بر اساس گزارش رسانه‌های کردی در این جلسه اعضای این شورا نظارت متفاوتی درباره این موضوع داشته‌اند.

  بر اساس این گزارش، شماری از اعضای شورای مرکزی اتحادیه میهنی معتقدند که موضوع اتحاد دوباره با جنبش تغییر گام مهمی در راستای رسیدن به تعادل سیاسی در اقلیم کردستان است، اما در مقابل، عده‌ای دیگر بر این باورند که توافقنامه سیاسی با این حزب می‌تواند این تعادل سیاسی را محقق کند و لازم است منتظر اجرایی شدن مفاد آن باشیم.

  اتحادیه میهنی کردستان به رهبری جلال طالبانی و جنبش تغییر به رهبری نوشیروان مصطفی دو حزب تاثیرگذار سیاسی در اقلیم کردستان هستند که دارای توافقنامه سیاسی مشترکی هستند، توافقنامه‌ای که گفته می‌شود با هدف هماهنگی و اعلام موضع مشترک سیاسی به امضاء رسیده و تاکنون آثار اجرایی شدن آن چندان در عرصه سیاسی اقلیم مشاهده نمی‌شود.

  اتحاد جنبش تغییر و اتحادیه میهنی کردستان می‌تواند کفه ترازو را در رقابت با حزب دموکرات کردستان به رهبری مسعود بارزانی به نفع این ائتلاف دوجانبه سنگین کند.

  انتهای پیام/.

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار