• تاریخ انتشار: جمعه ۰۲ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۴۰ | کد خبر : 6304
 • در ۱۲ ماهه منتهی به دی

  تورم شهری به ۱۲.۲ درصد رسید

  مرکز آمار ایران اعلام کرد نرخ تورم شهری در دوازده ماه منتهی به دی امسال نسبت به دوره مشابه سال قبل به ۱۲.۲ درصد رسیده است.

  مرکز آمار

  به گزارش وعده صادق،‌ مرکز آمار ایران اعلام کرد نرخ تورم شهری در دوازده ماه منتهی به دی امسال نسبت به دوره مشابه سال قبل به 12.2 درصد رسیده است.
  تورم 12 ماهه شهری در آذر امسال 12.6 درصد اعلام شده بود.

  بر اساس این گزارش شاخص کل (بر مبنای 1390=100) در دی ماه سال 1394 عدد 223.4 را نشان می دهد که نسبت به ماه قبل 0.3 درصد افزایش داشته است. افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) 9.4 درصد می باشد که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (9.9) کاهش داشته است.

  این گزارش افزود: شاخص عمده خوراکی، آشامیدنی ها و دخانیات در دی ماه به رقم 260.4 رسید که نسبت به ماه قبل 0.8 درصد افزایش داشته است. شاخص گروه اصلی خوراکی ها در ماه مورد بررسی به عدد 258.6 رسید که نسبت به ماه قبل 0.8 درصد افزایش داشته است. شاخص گروه اصلی خوراکی ها نسبت به ماه مشابه سال قبل 7.7 درصد افزایش نشان می دهد و نرخ تورم دوازه ماهه این گروه 10.3 درصد است. شاخص گروه عمده خوراکی ها،‌آشامیدنی ها و دخانیات نسبت به ماه مشابه سال قبل 7.7 درصد افزایش نشان می دهد و درصد تغییرات این گروه در دوازده ماه منتهی به دی ماه 94 نسبت به دوره مشابه سال قبل 10.1 درصد است که نسبت به همین اطلاع در آذر 1394(10.3) کاهش داشته است.

  بر اساس این گزارش شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات در دی ماه 94 به رقم 21.06 رسید که نبست به ماه قبل بدون تغییر مانده است .میزان افزایش شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات نسبت به ماه مشابه سال قبل 10.2 درصد بوده است و نرخ تورم دوازده ماه منتهی به دی ماه سال 1394 نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه 13.2 درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به آذر ماه 1394(13.7) کاهش داشته است.

   

  منبع: تسنیم

  انتهای پیام/

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : , , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  اعلام جزئیات طرح سازمان ملل برای حل فراگیر بحران یمن تشکیل کمیته ۴ جانبه بین شهرداری، شورای شهر، مجلس و استانداری تهران/آماده‌سازی طرح مدیریت واحد شهری واکنش ایران به اهدای جایزه «چتم هاوس »/ ظریف: این جایزه متعلق به ملت ایران است صفارهرندی: کسانی که ۲۰ سال پیش علیه نهضت آزادی حرف زدند، امروز فکرشان همان فکر نهضت آزادی است پیروزی تیم فوتبال جوانان ایران برابر ازبکستان در نیمه اول داماد عصبانی دوساعت بعد عقد عروسش را طلاق داد! عکس/ دیدارهای امروز ظریف با One Calclulator از دست ماشین حساب پیش فرض گوشی خود خلاص شوید پیروزی ایران برابر ازبکستان تا پایان نیمه اول دیدار مجمع نمایندگان چهارمحال و بختیاری با معاون اول رییس جمهور اتفاقی باورنکردنی در سردخانه/ مرده‌ای در آغوش مادرش جان گرفت+عکس کری و ظریف برنده جایزه چتم‌هاوس شدند معاون اول رئیس مجلس اتریش با ظریف دیدار کرد کاریکاتور/ دلیل حس نکردن تورم تک رقمی!! ورود ۵ حزب جدید به عرصه سیاسی کشور مسلح شدن ۲ هزار شهروند «سرپل» برای مقابله با تهدیدات احتمالی داعش دروغ‌های عجیب و غریب درباره برخی پرونده‌ها می‌شنویم/نسبت‌های دروغ به رهبری و نظام قضایی می‌دهند اختصاص بیش از ۹ هزار میلیارد ریال اعتبار برای توسعه استان مرکزی کشف سامانه هایی در زیرساخت‌های ایران با قدرت شنود و تخریب جزئیات عملیات صرافی خودپردازها/عدم تبدیل ریال به ارز خارجی