رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۰ | کد خبر : 63044
 • افزایش بیش از ۵۰ درصدی تولید گاز در کشور


  به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا، بیژن زنگنه روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری آذربایجان شرقی در تبریز افزود: در این سه سال با افتتاح فازهای پارس جنوبی توانسته ایم بیش از ۵۰ درصد به تولید گاز کشور اضافه کنیم و در حال حاضر حدود ۷۳۰ میلیون متر مکعب گاز تولید می شود.
  وی با ابراز خرسندی از اعلام آمادگی فعالان اقتصادی آذربایجان شرقی برای حضور و فعالیت در صنعت نفت گفت: ظرف یک ماه آینده در وزارت نفت و معاونت مهندسی وزارت جلسه ای با این صنعتگران تشکیل می شود تا ۱۰ قلم اصلی کالایی در صنعت نفت که باید در ایران ساخته شود، توسط این صنعتگران تولید شود.
  زنگنه با اشاره به اینکه صنعتگران با گوشت، پوست و استخوان خود تحریم را حس کرده اند، گفت: هرچه در تبریز تولید شده است، ماهیت صادراتی دارد و سخت کوشی، سرسختی، پیگیری و ابتکار و ذهن اقتصادی قوی مردم آذربایجان قابل ستودنی است.
  وی با اشاره به اینکه مایل هستیم که جنس تولیدی در داخل مصرف شود تا صادر شود، گفت: باید کالایی که در داخل تولید و عرضه می شود همانند جنس صادراتی در داخل معاف از مالیات شود و لایحه آن به مجلس شورای اسلامی جهت تصویب ارائه شده است.
  وزیر نفت با تاکید براینکه برای تامین گاز شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی مشکلی نداریم، گفت: وضع گاز کشور در ابتدای روی کارآمدن دولت تدبیر و امید افتضاح بود و در سال ۱۳۹۲ فقط ۲۷ میلیارد لیتر سوخت مایع در نیروگاه ها سوزاندیم و اصلا تولید گاز نداشتیم.
  وی ادامه داد: صنایع بزرگی همچون نیروگاه ها و پتروشیمیی های بزرگ در تبریز وجود دارد که نیاز است جلسه ای برای بررسی وضعیت تامین گاز آنها تشکیل شود، ولی برای شرکت های خرد مشکلی در تامین گاز نداریم.
  زنگنه اضافه کرد: قبل از برجام برخی کالاها را سه بار سفارش می دادیم و گاه کالای تقلبی به دست مان می رسید و قیمت ها دو یا سه برابر بود، اما بعد از برجام به صورت مستقیم از فروشنده اصلی خریداری می کنیم.
  وزیر نفت گفت: در آذرماه سال گذشته صادرات ما یک میلیون و ۳۰۰ بشکه نفت بود و در آذر ماه سال جاری دو میلیون و ۹۰۰ هزار بشکه صادرات کردیم.
  زنگنه اضافه کرد: قبل از برجام توربین ها و دستگاه های ما توقیف بود که آزاد شد و در این یکسال چند میلیارد دلار فاینانس کردیم.
  خبرنگار: مینا بازگشا**انتشاردهنده: محمد عزیزی راد
  ۶۱۲۰/۳۰۳۸/۵۱۸

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار