رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۰۰ | کد خبر : 63108
 • استعفای «ایوان راجرز» فاجعه‌ای برای لندن/ بریتانیا خط مشی‌مشخصی برای خروج ندارد

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، هفته نامه اشپیگل در مطلبی با اشاره به کناره گیری اخیر نماینده انگلیس در اتحادیه اروپا از سمت خود نوشت: خروج همراه با عصبانیت ایوان راجرز، نماینده انگلیس در اتحادیه اروپا  برای نخست وزیر این کشور مایه شرمساری است. این مسئله نشان داد که دولت و دستگاه های آن در یک خط و مشی قرار نداشته و ترزا می نخست وزیر انگلیس هنوز طرحی برای خروج ندارد.

  نماینده انگلیس در اتحادیه اروپا کمتر از سه ماه مانده به آغاز احتمالی مذاکرات بریگزیت با استعفا از سمتش گفت که آشفتگی و ابهام در روند بریگزیت باعث شده تا وی از این سمت کناره‌گیری کند.

  وی در نامه استعفای خود گفته امیدوار است انگلیس بتواند به چالش مذاکرات ناقص و افکار مبهم همچنان ادامه دهد؛ امیدوارم هرگز از صحبت درباره حقیقت با کسانی که در قدرت هستند ترس نداشته باشید.

  راجرز همچنین گفته است: حتی تیم قبل از من که نقش کلیدی در مذاکرات بسیار پیچیده با ۲۷ عضو اتحادیه اروپا داشت درباره خواسته‌های اصلی و جدی دولت هیچ چیزی نمیدانسته است و ما هم هنوز از اهداف و چارچوب مذاکراتی دولت درباره رابطه‌اش با اتحادیه اروپا پس از بریگزیت چیزی نمی‌دانیم.

  وی همچنین دولت لندن را به خاطر عدم استفاده از یک تیم مذاکره کننده بریگزیت که دارای تجربیات خوب و مفید باشد، مورد انتقاد قرار داد.

  راجرز از ۲۰۱۳ در سمت نماینده انگلیس در اتحادیه اروپا بود و پیشتر از ۲۰۱۱ به عنوان مشاور در امور اروپا در دولت دیوید کامرون، نخست وزیر سابق انگلیس بود.

  اشپیگل با اشاره به استعفای ناگهانی راجرز نوشت: حالا راجرز به عنوان یک دیپلمات ارشد انگلیس و به دلیل سیاست آشفته و فاجعه بار دولت در مسئله بریگزیت و به دلیل اختلاف نظرها با “ترزا می”، نخست وزیر کشورش از بروکسل خداحافظی می کند.

  “راجرز” که ریاست حزب “استقلال بریتانیای کبیر” را برعهده داشت در ایمیلی استعفای خود را به دفتر استقلال ارائه کرد و گفت: من امیدوارم که شما بتوانید این بحث‌ها و جدل‌های نادرست را به چالش بکشید و تفکرات نادرست را اصلاح کنید و از گفتن حقیقت به افراد بالا دستی هرگز نهراسید.

  اشپیگل در بخش دیگری از این مطلب با اشاره به اینکه البته ما نمی توانیم عواقب این تصمیم راجرز را دست بالا بگیریم همچنین نوشت: ترزامی می خواهد در پایان ماه مارس مذاکرات خروج انگلیس از این اتحادیه را آغاز کند. راجرز با کناره گیری خود البته اختلافات بین بخش هایی از خدمات و دولت را آشکار کرده وبخصوص یک شکاف بزرگ در تیم مذاکره کننده انگلیس در بروکسل به جا گذاشته است.

  اعلام استعفای ایوان راجرز، نخست وزیر انگلیس را در شرایط ناراحت کننده ای قرار داد. در هر حال ترزامی چند روز پیش و در سخنرانی سال نوی میلادی اش با لحنی آرام تلاش کرد مخالفان خروج را به سمت خود بکشاند. وی می خواست اذهان را از این مسئله منحرف کند که دولتش هنوز هیچ ایده ای برای مذاکرات خروج انگلیس ارائه نداده است. این استراتژی وی حالا دچار اختلال شده است. علاوه بر این نخست وزیر انگلیس نیز مانند دیگران از شنیدن خبر کناره گیری سفیر انگلیس در اتحادیه اروپا متعجب شده و پیش از آن نتوانست از خود دفاع کند.

  حدود شش ماه بود که دولت انگلیس به دنبال طرحی  برای خروج از اتحادیه اروپا بود بدون اینکه از نظر سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بیش از این در اروپا منزوی شود. “ترزا می” در این راستا به مغزهای هوشمندی نیاز دارد. در هر صورت بریتانیا در مذاکرات با کمیسیون اروپایی و کشورهای عضو این اتحادیه در موضع ضعیف تری قرار دارد. حالا از دست دادن مهره ای که حدود شش سال سیاست اروپایی انگلیس را شکل داده و شرکای اروپایی را بهتر از هر کس دیگری می شناسد برای لندن یک فاجعه است.

  هیلاری بن، رییس پارلمانی بریگزیت نیز گفت که این استعفا اتفاق خوبی نبود.

  آلد ویلیامز، سخنگوی سابق سفارت انگلیس در اتحادیه اروپا گفت که استعفای راجرز ضربه بزرگی به مذاکرات بریگزیت بود. راجرز در اتحادیه اروپا به شدت مورد احترام بود و علتش تجربیات زیاد و گسترده است.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار