رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۵ | کد خبر : 63139
 • اگر روحانی دنبال شفافیت‌ است چرا فسادهای برادرش را روشن نمی‌کند؟/ مخالفت نماینده دولت با شفافیت مالی مدیران جای تعجب دارد

  حجت‌الاسلام سیدناصر موسوی لارگانی نماینده مردم فلاورجان و نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به ادعای رئیس‌جمهور مبنی بر اینکه دولت حاضر است با تشکیل سامانه‌ای دخل و خرج‌ها و حساب‌های خود را روشن کند، اظهار داشت: از برخی اظهارنظرهای مسئولان دولتی ما واقعا تعجب می‌کنیم. به‌عنوان مثال زمانی که آیت‌الله آملی لاریجانی بحث اموال خارج شده از کشور توسط بابک زنجانی را مطرح می‌کند، چرا وزارت خارجه این موضوع را پیگیری نکرد تا یک سرنخ پیدا کند که این پول‌ها کجا رفته است؟

  وی افزود: مواردی مثل خروج پول از کشور توسط بابک زنجانی برعهده قوه قضائیه نیست، ما می‌بینیم که دولتی‌ها در این زمینه می‌گویند اگر قوه قضائیه درخواست کند ما پیگیری می‌کنیم. حال بحث اینجاست که دولت چندین ماه یکی از مطالبه‌گرها بوده که چرا بابک زنجانی پول‌های نفت را از کشور خارج کرده، قوه قضائیه رسیدگی نمی‌کند؛ در حالی‌که این قوه پیگیر این موضوع بوده و رسیدگی کرده و در حال بررسی است.

  نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین تصریح کرد: چگونه است که دولت در موضوع بابک زنجانی از قوه قضائیه توقع بیجا دارد، اما آنجا که خودشان کوتاهی کرده‌اند می‌گوید اگر قوه قضائیه درخواست کند ما شفاف‌سازی می‌کنیم.

  «در بحث شفاف‌سازی نمایندگان مجلس در کمیسیون تلفیق در بحث حقوق‌های نجومی که مطالبه عموم مردم و شخص مقام معظم رهبری بود، بندی را آوردند که دولت موظف است سامانه‌ای را تعریف و تهیه کند که اموال دولتی تحت نظارت سازمان‌های نظارتی به صورت شفاف به اطلاع عموم مردم برسد، ولی وقتی که بحث شفاف‌سازی مطرح می‌شود، نماینده دولت که نظرات دولت را بیان می‌کند، با این مسئله مخالفت می‌کند.»

  موسوی لارگانی ادامه داد: طبق صحبت‌ها و بررسی‌ها متوجه شدیم که بابک زنجانی ۹ هزار میلیارد فساد مالی داشته چه در بحث نفت و چه در فسادهای دیگر، اما نکته اینجاست که اگر بابک زنجانی یک فرد خاطی و خلافکار است و دولت قبل، این شخص را پروبال داده، آقای روحانی به چه مناسبتی به او لوح تقدیر داده است؟ وی چه کار مهمی انجام داده که لوح تقدیر گرفته است؟ اگر بابک زنجانی مهره دولت قبلی است و دولت قبل به فسادهای مالی او کمک کرده،‌هاشمی رفسنجانی (که دشمن خونی دولت قبل و احمدی‌نژاد است) برای چه با بابک زنجانی جلسه گذاشته ؟چرا وقتی بحث کمک به انتخابات ریاست جمهوری مطرح شد خودشان را به بیراهه می‌زنند، کمک کردن به یک فرد یا گروه اشکال شرعی دارد و نباید کمک می‌شده، حال اگر به خودشان کمک شود اشکالی ندارد؟

  وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: نکته دیگر این است که اگر روحانی به دنبال شفافیت است، چرا این‌همه بحثی که در مورد برادر او «حسین فریدون» است را شفاف‌سازی نمی‌کند؟ او یک‌بار برای رضای خدا به برادرش عنوان نکرد که چرا از جایگاه ریاست جمهوری من سوءاستفاده می‌کنی و چرا به من و آبروی من و دولت لطمه می‌زنی؟

  موسوی لارگانی در خاتمه گفت: چرا رئیس‌جمهور حسین فریدون را طرد نکرد هرچند که او برادر رئیس‌جمهور است اما روحانی باید خلافش را از دادگاه و سازمان‌های ذی‌ربط خواسته و رسیدگی کند. شفافیت فقط برای یک فرد یا گروه نیست و اینکه موضوع شفافیت را بخواهند مشروط  کنند اصلا صحیح نیست.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار