رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۳۰ | کد خبر : 63191
 • سرنوشت زنان و مردان مسیحی اسیر داعش همچنان مبهم است


  «سرود سلیم» نماینده مسیحیان در پارلمان اقلیم کردستان عراق روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در اربیل، در خصوص سرنوشت زنان و مردان مسیحی اسیر دست داعش گفت: اگرچه مسیحیان خواستار اعلام اسامی این تعداد نشده اند، اما بر اساس آماری که ما در دست داریم ۱۴۷زن و مرد پیرو دین مسیحیت از سوی داعش ربوده شده اند.
  وی افزود: هنوز سرنوشت این گروه از اسیران و ربوده شدگان توسط داعش تروریستی روشن نیست و هیچ اطلاعی از آنها نداریم.
  گروه تروریستی و تکفیری داعش در سال ۲۰۱۴ میلادی شهر موصل دومین استان بزرگ عراق را اشغال کرد و هزاران تن از شیعیان، مسیحیان، کردهای ایزدی و اهل تسنن را قتل و عام کرد و نزدیک به نیمی از جمعیت این شهر آواره شدند.
  سرود سلیم در خصوص بازگشت مسیحیان به مناطق آزاد شده بویژه در دشت نینوا نیز گفت: اکنون ۹۹ درصد مناطقی که مسیحیان در دشت نینوا در آن مستقر بودند، از دست داعش آزاد شده، اما آنان قصد ندارند تا آزادی کامل موصل، به مناطق خویش بازگردند.
  وی افزود: از ابتدای حمله داعش به عراق ۱۸۰ هزار مسیحی در استان نینوا آواره شده و تعدادی کشته شده یا به دست داعش اسیر شده اند.
  براساس گزارش ایرنا، اکثر آواره های مسیحی استان موصل روانه اقلیم کردستان عراق شده و در شهرهایی چون اربیل و دهوک اسکان یافته اند.
  سلیم تاکید کرد، بدلیل اینکه مناطق مسیحی نشین کاملا از تله های انفجاری رهایی نیافته و ترس و بیم مسیحیان از حضور داعش بسیار است، آنها فعلا تصمیمی برای بازگشت به مناطق خویش ندارند، تا زمانی که از امنیت مناطق خویش مطمئن شوند.
  خاورم۳۵۱*۱۷۷۰*شبس*۱۶۱۳*انتشار دهنده: عبدالله غفاری

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار