کارشناسان از احتمال کاهش قیمت پوند خبر داده اند

0 1

تصور روزی را بکنید که یک دلار آمریکا بیشتر از یک پوند قیمت داشته باشد،شاید این شوکی برای مردم باشد اما این چیزی است که بانک انگلستان از آن استقبال می کند.

وعده صادق/ در روز جمعه مورخ ۳۱ مارس ۲۰۱۷ انگلستان رسماً آغاز به خروج از اتحادیه اروپا خواهد کرد.

اما این امکان وجود دارد که همزمان با این اتفاق تجار خشمگین و دیوانسالاران ناخرسند این اتحادیه یک حمله ویرانگر را علیه پوند انگلاستان آغاز نمایند تا از ارزش آن بکاهند.

در حال حاضر ما در خلال بزرگترین جنگ ارزی در ۱۰۰ سال اخیر زندگی میکنیم.

برگزیت تنها آغاز کار است بعد از آن ما با یک بحران قطعی در حوضه اقتصاد مواجه خواهیم شد که به مدت یک سال یا بیشتر ادامه خواهد داشت.

بهترین مثال برای این حالت بحران اقتصادی در طی سالهای ۹۸-۱۹۹۷ است که در آگوست و سپتامبر ۱۹۹۸ ظهور پیدا کرد، اما در حقیقت این بحران در جون ۱۹۹۷ و در اثر افت قیمت واحد پول تایلند شروع شد.

بعد از اعلام نتاج رفراندوم در انگلستان ارزش پوند به پایین ترین حد خود در ۳۰ ساله اخیر رسید اما این سقوط تنها بخش کوچکی از داستان است، باید توجه نمود که انگلستان هنوز رسماً از اتحادیه اروپا خارج نشده و این اتفاق تنها واکنش به نتایج رفراندوم بوده است.

تصور روزی را بکنید که یک دلار آمریکا بیشتر از یک پوند قیمت داشته باشد،شاید این شوکی برای مردم باشد اما این چیزی است که بانک انگلستان از آن استقبال می کند.

چرا ؟

چون بانک انگلیس خواهان افزایش تورم است . آنها سابقاً بر این باور بودند که چاپ پول موجب افزایش تورم می شود اما اینطور نشد! پس بانک انگلیس راه حل دیگری را امتحان کرد که  آن عبارت است از کاهش بهای پوند

در این صورت هرچیزی که بخرید مجبور می شوید که بهای بیشتری بپردازید و این به ضرر شماست اما این موجب تورم می شود.

 

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.