رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۱۵ | کد خبر : 63392
 • رئیس جمهوری کشمیر پاکستان: از اعلام آمادگی ایران برای میانجی گری استقبال می کنیم

  ایران و پاکستان

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری میزان، ‘محمد جواد ظریف’ وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران یک ماه پیش در سفر به هند برای شرکت در کنفرانس ‘قلب آسیا’، در سخنان خود در ‘بنیاد تحقیقاتی آبزرور’ در دهلی نو گفت: اگر کمکی از ایران برای هریک از این دو کشور ساخته باشد، ما آماده ایم. ما اعلام داوطلبی(برای میانجی گری بین هند و پاکستان) نمی کنیم اما اگر از ایران خواسته شود، برای کمک آماده ایم زیرا این دو کشور برای ما فوق العاده مهم هستند و با این دو کشور نظرات و دیدگاه های مشترک فراوانی داریم.

  ظریف گفت: ‘امیدواریم هند و پاکستان به عنوان دوستان بسیار خوب ایران، به سمت روابطی بهتر و دوستانه تر با یکدیگر گام بردارند.’

  ‘مسعود خان’ نماینده سابق پاکستان در سازمان ملل که چند ماه پیش به ریاست جمهوری منطقه جامو و کشمیر پاکستان منصوب شد، گفت: وزیر امور خارجه جمهوری اسلام ایران، به عنوان کشور دوست پاکستان، برای میانجی گری بین هند و پاکستان اعلام آمادگی کرده است که ما از آن استقبال می کنیم.

  مسعود خان گفت که پاکستان و به ویژه مردم کشمیر همواره از هر طرحی برای میانجی گری بین هند و پاکستان بر سر این منطقه مورد مناقشه استقبال کرده اند و خواستار حل صلح آمیز این مسئله هستند.

  رئیس جمهوری منطقه کشمیر پاکستان افزود: به هرحال یک طرف این قضیه هند است و دهلی نو باید برای میانجی گری طرف های ثالث تمایل نشان دهند. هند تا کنون برای میانجی گری طرف های ثالث برای کمک به حل مسئله کشمیر ابراز تمایل نکرده است.

  عالی ترین مقام کشمیر پاکستان تاکید کرد: ایران دوست پاکستان است و دو کشور روابطی عالی دارند و هر دو کشور خواستار صلح و آرامش در منطقه هستند.

  مسعود خان گفت: از طرفی هم ایران روابط خوبی با هند دارد و به اعتقاد من، خوب است ایران ابتدا هند را نسبت به متوقف کردن خشونت در منطقه کشمیر متقاعد کند تا مقدمه و زمینه برای میانجی گری بین هند و پاکستان فراهم شود.

  رئیس جمهوری منطقه جامو و کشمیر پاکستان همچنین با اشاره به ظرفیت های فراوان اقتصادی و تجاری منطقه کشمیر، گفت: مردم منطقه کشمیر علاقه مند به انجام فعالیت های تجاری و اقتصادی با ایران هستند هرچند که اولویت نخست آنها، ایجاد صلح و آرامش در این منطقه مستعد برای انجام فعالیت های تجاری و اقتصادی است.

  وی همچنین با اشاره به طرح راهروی اقتصادی مشترک چین-پاکستان و با بیان اینکه این راهرو از نزدیک منطقه کشمیر می گذرد، گفت: با توجه به ابراز تمایل ایران برای پیوستن به این راهروی اقتصادی، کشمیر می تواند در آینده از طریق این مسیر، ارتباط تجاری با ایران داشته باشد.

  انتهای پیام /

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار