رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۰۰ | کد خبر : 63409
 • افزایش ۳۷ درصدی کشفیات مواد مخدر و کالای قاچاق

  رییس پلیس پیشگیری ناجا از افزایش ۳۷ درصدی کشفیات مواد مخدر و کالای قاچاق درسال جاری خبرداد.

  به گزارش وعده صادق به نقل از ایسنا، سردار محمد شرفی، پیش از ظهر امروز در حاشیه همایش کلانتری و پاسگاه‌های نیروی انتظامی البرز با اشاره به طرح الکترونیکی شدن پرونده‌های نیروی انتظامی، اظهارکرد: بحث تبادل الکترونیکی پرونده‌های نیروی انتظامی با دستگاه قضا از چند سال پیش در دستورکار قرار گرفته است.

  وی ادامه داد: عملکرد پلیس برای اجرای این طرح مناسب بوده ولی متاسفانه از سوی قوه قضاییه بازخورد مناسبی نگرفتیم.

  وی توضیح داد: این بازخورد نامناسب از سوی قوه قضاییه به عدم توجه مسئولان این دستگاه به حساسیت و اهمیت این طرح مرتبط نیست و به ضعف در زیرساخت های موجود بازمی‌گردد.

  این مسئول ابرازکرد: برای رفع مشکلات موجود در مسیر اجرای مناسب این طرح  از ابتدای سال تا کنون چندین جلسه با معاونت فناوری قوه قضاییه برگزار شده است.

  شرفی اظهارکرد: خوشبختانه جلسات موثر بوده و اقدامات‌لازم برای نهایی‌کردن مبادله پرونده های الکترونیکی بین نیروی انتظامی و دستگاه قضا صورت‌گرفته و امیدواریم تا پایان شهریور سال آینده در تمام کلانتری‌ها و پاسگاه‌هایی که به شبکه الکترونیکی متصل هستند، این طرح اجرا شود.

  رییس پلیس پیشگیری ناجا توضیح داد: از ابتدای اجرای این طرح تاکنون ۲۰۰ هزار پرونده بین نیروی انتظامی و قوه قضاییه مبادله شده است .

  وی با اشاره اجرای طرح پیگیری وضعیت پرونده توسط شاکی و متشاکی از طریق سامانه پیامکی افزود: این طرح در چند استان به صورت پایلوت در حال اجرا است که طی آن هم شاکی و هم متشاکی می‌توانند فرایند پیشرفت پرونده خود را از طریق پیامک پیگیری‌کنند.

  وی ابرازکرد: سال‌گذشته بیش از ۲۰ میلیون مراجعه به کلانتری های استان صورت‌گرفته‌ که با فراگیر شدن این طرح می‌توان به‌کاهش این آمارکمک کرد.

  وی گفت: با اجرای سراسری این طرح دیگر نیاز نیست مردم برای اطلاع از روند پرونده خود با صرف هزینه و وقت به کلانتری‌ها مراجعه‌کنند.

  وی توضیح داد: اجرای این طرح علاوه بر صرفه جویی در زمان مراجعین به خدمات رسانی بهتر پرسنل‌کلانتری و پاسگاه‌ها کمک می‌کند.

  این مسئول در بخش دیگری از صحبت‌های خود به برون سپاری بخشی از وظایف کلانتری‌ها اشاره کرد و افزود: قبلا اگر فردی پاسپورت و یا سایر مدارک هویتی خود را گم می‌کرد باید به کلانتری مراجعه می‌کرد ولی درحال حاضر می تواند برای صدور مجدد مدارک هویتی خود مستقیم به اداره‌گذرنامه و یا ثبت احوال مراجعه نماید.

  رییس پلیس پیشگیری ناجا در ادامه به عملکرد پلیس پیشگیری در سال جاری اشاره‌کرد وگفت: از ابتدای سال شاهد افزایش ۳۷ درصدی کشفیات مواد مخدر و قاچاق بوده ایم.

  شرفی درباره‌کاهش‌کلی انواع جرایم درکشور توضیح داد: طبق آمار امسال با کاهش ۴۴ درصدی انواع جرایم در کشور مواجه بوده‌ایم.

  وی با اشاره به اقدامات پلیس البرز در سال جاری‌گفت: افزایش ۱۸ درصدی اجرای احکام و افزایش  ۳۸ درصدی ارائه خدمات قضایی از سوی کلانتری‌ها و پاسگاه‌های البرز نشان می‌دهد خدمات رسانی پلیس به البرز نشینان رضایت بخش است.

  وی گفت: هنوز در برخی شاخص‌ ها تا رسیدن به جایگاه مطلوب فاصله داریم‌که با ایجاد زیرساخت ها و تامین اعتبار این موانع نیز حل می‌شود.

  انتهای پیام

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار