رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۱۵ | کد خبر : 63758
 • مهمترین تحولات سیاسی روسیه در ۲۰۱۷/ آغاز مبارزات انتخاباتی و روابط جدید با آمریکا

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه «ایزوستیا»، به گفته کارشناسان، یکی از مهمترین تحولات سیاسی سال ۲۰۱۷ آغاز مبارزات انتخابات ریاست جمهوری در روسیه است.

  “آلکسی مارتینوف” مدیر موسسه سیاست بین المللی روسیه معتقد است، سطح همبستگی اجتماعی پیرامون حکومت آنقدر بالاست که دیگر برای کسی جای کوچکترین تردیدی باقی نمانده است. فعالیتهای ضدروسی که از سوی دولت در حال خروج “باراک اوباما” انجام گرفته، تاثیر منفی داشته است. مقامات واشنگتن می خواستند رئیس جمهوری روسیه را بی اعتبار کرده و جامعه روسیه را از او دور کنند، ولی نتیجه آن شد که میزان محبوبیت ولادیمیر پوتین رکورد دیگری را برجای گذاشته و جامعه روسیه با رئیس جمهوری همبستگی کامل دارند.

  پوتین پیروز قطعی انتخابات ریاست جمهوری روسیه

  “الگ ماتویچیف” استاد مدرسه عالی اقتصاد روسیه یادآور شده است که در میان نامزدهای پست ریاست جمهوری روسیه ممکن است نمایندگانی از احزاب پارلمانی و اتحادهای غیرپارلمانی شرکت داشته باشند. وی معتقد است، در این رابطه مهم نیست چه کسانی بجز ولادیمیر پوتین در انتخابات شرکت داشته باشند. همه نامزدها (از جمله زوگانف، ژیرینوفسکی و ناوالنی) درک می کنند که پوتین با فاصله بسیار زیادی پیروز این انتخابات خواهد بود و دلیل آن نه وجود «ماشین دولتی روسیه»، بلکه صرفا اقدامات رئیس جمهور است که مورد حمایت بیش از ۸۰ درصد از شهروندان روس قرار دارد.

  تغییرات منطقه‌ای برای مبارزه با فساد مالی

  “آلکسی موخین” مدیر مرکز اطلاعات سیاسی روسیه می گوید: در سال ۲۰۱۷ در سطح فرمانداران مناطق فدراسیون روسیه تغییرات اساسی صورت خواهد گرفت و در واقع هدف آن است که فرمانداران برای دوره طولانی مدت در سمت خویش باقی نمانند. در سال جاری در ۱۵ الی ۲۰ منطقه انتخابات فرمانداری و در ۷-۶ منطقه نیز انتخابات دومای دولتی برگزار خواهد شد. کرملین همچنین مشارکت فعالی در آماده سازی شرایط برای تغییرات کادری در چندین منطقه فدراسیون روسیه خواهد داشت.  به گفته وی، دولتهای محلی با نوسازی روبرو خواهند شد که این مسئله به وظایف فرمانداریها در رابطه با مبارزه با فسادمالی در سطح کشور مربوط می شود تا اقدامات صورت گرفته در این زمینه موثرتر باشند.

  توسعه اقتصادی در دستور کار قرار دارد

  “والری فدتوف” رئیس مرکز ارزیابی افکارعمومی روسیه معتقد است که در سال ۲۰۱۷ بار دیگر مباحثات مربوط به راه توسعه اقتصادی روسیه در سالهای آتی از سرگرفته خواهند شد. به گفته وی، در ماه مه شورای اقتصادی زیر نظر دفتر ریاست جمهوری روسیه برنامه دولت برای توسعه اقتصادی را مورد موافقت قرار خواهد داد. ضمن اینکه انتظار می رود پیشنهادات دقیقی برای حل مشکلات اقتصادی روسیه نیز از سوی “آلکسی کودرین” نائب رئیس این شورا که قرار است به دستور پوتین در ماه مه سال جاری به ریاست برنامه مذکور منصوب شود، ارائه خواهد شد. به گفته وی، پارلمان نیز در این زمینه موثرتر از سال ۲۰۱۶ عمل خواهد کرد. در سال جاری باید به مسائل اقتصادی توجه جدی تری شود و مباحثات برای اصلاح سیستم مالیاتی نیز آغاز گردد.

  دیدار تعیین کننده روسای جمهوری روسیه و آمریکا

  “الگ ماتویچیف” معتقد است سیاست خارجی روسیه در سال ۲۰۱۷ تا حدود بسیار زیادی به نتیجه دیدار و مذاکرات ولادیمیر پوتین و دونالد ترامپ بستگی دارد. مسئله مهم در این بین آن است که مواضع دولت جدید آمریکا در قبال روسیه به چه صورت باشد. به گفته این کارشناس، ترامپ یک تاجر است و بدون دلیل به کسی هدیه نخواهد داد و حتما در عوض انتظاری خواهد داشت و کاملا امکان دارد که درخواست وی چیزی باشد که اصلا برای مسکو قابل قبول نباشد.

  “آلکسی موخین” نیز معتقد است که مشارکت روسای جمهوری روسیه و آمریکا حتی ممکن است به دوستی بین آنها تبدیل شود، ولی بعید است که تغییر اساسی در روابط کلی روسیه و آمریکا بوجود آورد. دولت باراک اوباما خط مشی منفی را در قبال روسیه آغاز کرده و ممکن است در طول یک سال نتوان تاثیرات آن را از بین برد.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار