رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۵ | کد خبر : 64129
 • تا زمان تعیین رئیس جدید، روسای قوا می توانند مجمع تشخیص را اداره کنند/ شاید جلسات مجمع فعلا برگزار نشود

  حجت الاسلام مصباحی مقدم

  حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی‌ مقدم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت و گو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، درباره نحوه اداره جلسات مجمع تشخیص به دلیل درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اظهارکرد: در شرایط فعلی و با توجه به درگذشت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام روسای قوا طبق قانون می‌توانند جلسات مجمع را اداره کنند.

  وی افزود: رئیس قوه‌قضائیه، رئیس‌جمهور و رئیس مجلس در غیاب رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌توانند مدیریت برگزاری جلسات مجمع تشخیص را برعهده بگیرند.

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره اینکه آیا تا زمان تعیین رئیس جدید مجمع بر جلسات این نهاد برگزار نخواهد شد، گفت: تعیین رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام برعهده رهبری و جز اختیارات ایشان است و اگر مقام معظم رهبری بخواهند رئیس جدید مجمع تشخیص را تعیین کنند قاعدتا باید صبر کنیم تا رئیس جدید تعیین شود سپس جلسات را تشکیل دهیم.

  مصباحی‌مقدم تاکیدکرد: اما اگر مقام معظم رهبری بنا را بر این بگذارند که تا انتخاب دور بعدی اعضای مجمع که اسفند ماه خواهد بود صبر کنند و آن موقع رئیس جدید را تعیین  کنند علی‌القاعده اگر جلسه‌ای باشد با اداره یکی از روسای قوا برگزار می‌شود.

  وی درباره اینکه آیا اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام تعیین می‌کنند که کدام یک از روسای قوا جلسه مجمع را اداره کنند، تصریح کرد: طبیعتا قضیه این است که در غیاب رئیس مجمع تشیخص مصلحت نظام اگر رئیس‌جمهور در جلسه حضور داشته باشد مدیریت جلسه بر عهده وی است در غیر این صورت رئیس مجلس یا رئیس قوه‌قضائیه جلسه را اداره می‌کند.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار