اشپیگل: روسیه به صورت سازمان یافته به روابط آمریکا و اروپا آسیب وارد می‌کند

0 0

یک نشریه آلمانی به نقل از سرویس های اطلاعاتی این کشور روسیه را متهم کرد که به صورت سازمان یافته به روابط آمریکا و اروپا آسیب وارد می‌کند.

به گزارش وعده صادق سرویس اطلاعات آلمان، روسیه را متهم کرده است که به صورت سازمان یافته به روابط نزدیک میان اروپا و آمریکا را آسیب وارد می‌کند.

نشریه آلمانی اشپیگل امروز با انتشار این خبر به نقل از دولت این کشور نوشت که در طول سالیان، نفوذ روس‌ها در کشورهای اروپایی نمود پیدا کرده است و مسکو را متهم کرد که به ناآرامی‌های اجتماعی در کشورهای غربی دامن می‌زند به طوری که روابط نزدیک میان واشنگتن و کشورهای غربی را زیر سوال می‌برد.

این گزارش را در پی درخواست دولت، سرویس اطلاعات فدرال آلمان (BND) و سرویس اطلاعات داخلی این کشور (BfV) گردآوری کرده‌اند. دسامبر گذشته گزارش‌هایی منتشر شد مبنی بر اینکه دولت آلمان از امکان اینکه روسیه بر انتخابات پارلمانی این کشور اعمال نفوذ داشته باشد، نگران است.

این اتهام پس از آن مطرح شد که سرویس اطلاعات آمریکا (سیا) مسکو را به نفوذ در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور با هدف روی کار آمدن «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور منتخب آمریکا متهم کرد./ فارس

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.