• تاریخ انتشار: شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۳۰ | کد خبر : 64167
 • استان گیلانبه گزارش وعده صادق به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری میزان، محمدحسین اصغریان در برنامه در مسیر توسعه گیلان با اشاره به واحدهای تولیدی مشکل‌دار این استان اظهار کرد: گیلان در پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی مشکل‌دار رتبه سوم کشور را دارد و اخیراً ۴۷۰ میلیارد تومان برای صنایع کوچک و بزرگ استان جذب شده است.

  وی با بیان اینکه وام‌ها برای طرح‌های نیمه‌تمام بالای ۶۰ درصد پرداخت شده است، تصریح کرد: در سال ۹۰ قیمت دلار حدود ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۶۰۰ تومان شد و ارزش نقدینگی کاهش یافت.

  معاون امور هماهنگی توسعه اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان درباره استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی برای واحدهای صنعتی استان گفت: در سال ۹۴ و ۹۵ مبلغ ۳۰۲ میلیون یورو برای طرح‌های صنعتی استان از محل صندوق توسعه ملی پرداخت شده است.

  وی تحریم‌ها را در ایجاد مشکلات واحدهای تولیدی بی‌تاثیر ندانست و خاطرنشان کرد: واحدها در رکود بودند و اگر چه اکنون خروج از رکود به تدریج در حال انجام است اما بسیاری از واحدهای تولیدی عنوان کردند که هنوز نمی‌توانند فعالیتی داشته باشند و رکود همچنان وجود دارد.

  اصغریان بیشترین مشکل واحدهای تولیدی گیلان را نقدینگی دانست و یادآور شد: واردات، تبعات مالی، عدم ثبات قوانین و مقررات که زود به زود تغییر می‌کند و سنگینی عوارض از جمله مشکلات واحدها است.

  وی مشکلات مدیریتی برخی واحدها را بی‌تاثیر ندانست و خاطرنشان کرد: مواردهای مذکور موجب عدم فعالیت برخی واحدهای تولیدی در استان شده است.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار