• تاریخ انتشار: یکشنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۱۵ | کد خبر : 64964
 • ورود پلیس ضدشورش به زندانی در برزیل

  پلیس ضد شورش برزیل وارد زندان “الکاکوز” در نزدیکی شهر “ناتال” شده که در طول هفته گذشته، صحنه قتل حداقل ۲۶ تن در جریان درگیری های خشونت‌بار میان زندانیان بوده است.

  به گزارش وعده صادق به نقل از ایسنا، این زندان که در شمال شرقی برزیل واقع شده، پس از شروع درگیری‌ها به تصرف شورشیان در آمده بود.

  درگیری‌های زندان الکاکوز، میان دو باند تبهکار موارد مخدر رخ داده و طی آن صدها زندانی علاوه بر درگیر شدن با ماموران، به جان یکدیگر افتاده‌اند.

  به گفته پلیس، بسیاری از قربانیان درگیری‌ها، زندانیانی هستند که حاضر به پیوستن به باندهای تبهکار رقیب نشده اند.

  پیش‌تر یکی از مدیران زندان الکاکوز گفته بود که نیروهایش شاهد بریده شدن سر برخی از زندانیان در جریان درگیری‌ها بوده‌اند. بر اساس گزارش بی.بی.سی، در پشت دیوارهای این زندان، همچنین صدای انفجارهای متعدد و شلیک گلوله شنیده شده است.

  تاکنون هیچ گزارشی از فرار زندانیان گزارش نشده و نگرانی از سرنوشت زندانیان، اعضای خانواده‌های آنها را به مقابل الکاکوز کشانده است.

  این سومین شورش در زندان‌های برزیل طی پنج هفته گذشته است. پیش از این هم حدود ۱۰۰ زندانی در جریان شورش‌های جداگانه در دو ایالت آمازون و رورایما کشته شده بودند.

  دولت برزیل وعده داده که پنج زندان فوق امنیتی جدید احداث کند و همچنین یک واحد ویژه امنیتی و اطلاعاتی را برای مقابله با باندهای فعال در زندان‌ها تشکیل دهد.

  انتهای پیام

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار