رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۰۰ | کد خبر : 65161
 • اعمال اقدامات مناسب برای کنترل ویروس آنفلوانزا

  مجیدنوربخشبه گزارش وعده صادق به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری میزان، مجید خدابخش در جلسه ستاد کنترل و پیشگیری از شیوع ویروس آنفلوانزا فوق حاد پرندگان اظهار کرد: اقدامات خوبی در جهت کنترل  و پیشگیری از شیوع این ویروس انجام گرفته است و جای نگرانی نیست.

  وی گفت: باید تمامی اقدامات و تمهیدات لازم برای کنترل، پیشگیری و مصونیت سازی استان اردبیل از ویروس آنفلوانزای فوق حاد پرندگان معمول شود و فرمانداران و مدیران کلیه دستگاه‌ها همکاری جدی داشته باشند.

  استاندار اردبیل با بیان اینکه اقدامات مناسب و موثری برای کنترل و پیشگیری از شیوع این ویروس در استان انجام شده است، اظهار کرد: تنها دو مورد در استان مشاهده شده بود که اقدامات لازم از قبیل معدوم‌سازی، ضدعفونی و پایش‌های کانون آلوده  انجام گرفته و جای نگرانی نیست.

  خدابخش بر اطلاع‌رسانی مناسب به مردم و به خصوص صاحبان صنایع مرغداری استان در خصوص حفظ آمادگی و اقدامات کنترل و پیشگیرانه تاکید کرد و از همکاری خوب مردم در اطلاع‌رسانی موارد مشکوک قدردانی کرد.

  وی با بیان اینکه صنعت مرغداری محور مهم اقتصادی استان اردبیل است خواستار کنترل دقیق محموله های طیور در ورودی‌های استان اردبیل و خروجی‌های استان‌های همجوار شد و یادآور شد: اعتبارات لازم برای ایجاد قرنطینه طیور تامین می‌شود.

  در این جلسه مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل نیز بیان کرد: گزارشات مردمی به سرعت بررسی و موارد مشکوک مورد آزمایش قرار می‌گیرد و  با ایجاد اکیپ‌های واکنش سریع اقدامات مناسب برای پیشگیری و کنترل سریع این ویروس در استان اعمال شده است.

  صادق صالحی با بیان اینکه ویروس فوق حاد پرندگان نه واکسن دارد و نه سد فیزیکی می‌تواند مانع از شیوع آن شود، بیان کرد: تنها با اقدامات کنترل و پیشگیرانه می‌توان ویروس فوق حاد پرندگان را کنترل و مهار کرد.

  وی خواستار ادامه همکاری‌های مردم در جهت اطلاع‌رسانی و گزارش موارد احتمالی مشکوک مرگ پرندگان در استان شد.

  مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل از حمایت‌های قضائی و انتظامی در کنترل ویروس آنفلوانزای پرندگان در استان قدردانی کرد و گفت: به دلیل حساسیت و انتقال سریع ویروس فوق حاد پرندگان نسبت به معدوم‌سازی طیور در یک کیلومتری کانون آلوده اقدام می‌شود و خسارت طیور معدوم شده نیز به صاحبان آن پرداخت می‌شود.

  صالحی افزود: پلمب مغازه‌های فروش طیور و پرندگان و جمع‌آوری مراکز عرضه مرغ زنده در استان در راستای کنترل این ویروس است.

  مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل نیز در این جلسه بیان کرد: اطلاع‌رسانی مناسب و شفاف با پوشش خبری و برنامه‌های تولیدی در این زمینه انجام شده و این مرکز آمادگی لازم برای تولید برنامه‌های تبلیغی و اطلاع‌رسانی‌های لازم در جهت تنویر افکار عمومی را دارد.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار