رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۳۰ | کد خبر : 65188
 • ۶۰درصد آواربرداری پلاسکو انجام شد/ دسترسی به اجساد فعلا ممکن نیست

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار مهر، عملیات آواربرداری حادثه آتش سوزی و فرو ریختن ساختمان تجاری و اداری پلاسکو در مرکز تهران، همچنان ادامه دارد. این ساختمان با قدمت بیش از ۵۰ سال پنج‌شنبه ۳۰ دی‌ماه چند ساعت پس از وقوع آتش‌سوزی فرو ریخت. تعدادی از آتش‌نشانان و شهروندان عادی زیر آوار گرفتار شدند که تاکنون پیکر ۶ نفر زیر آوار کشف شده است.

  آخرین اخبار از عملیات امدادرسانی و آواربرداری به شرح زیر است:

  تسریع در روند آواربرداری/ تداوم آتش نهفته

  با گذشت یک ساعت از بامداد سه شنبه، عملیات آواربرداری از ویرانه‌های پلاسکو با سرعت بیشتری در حال انجام است. اگرچه مسئولان آتش نشانی گفته اند به دلیل حفظ حرمت پیکرهای افراد، دقت در عملیات فدای سرعت نمی شود.

  شش روز از فروریختن پلاسکو گذشته اما همچنان از بخش‌هایی از آوار آتش زبانه می کشد و دود سفید در فضا پخش می شود.

  ۶۰ درصد آواربرداری تمام شد

  سعید شریف زاده مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری تهران، گفت: ۶۰ درصد عملیات آواربرداری حادثه پلاسکو انجام شده و تنها ۴۰ درصد نخاله ها باقی مانده است.

  وی با اعلام این مطلب که عملیات جمع آوری نخاله ها ظرف دو روز آینده به پایان می رسد، از حضور دو گروه تخصصی تفحص در محل حادثه خبر داد.

  ۲۱۰ واحد پلاسکو بیمه نامه داشتند

  عبدالناصر همتی رئیس کل بیمه مرکزی گفت: بر اساس آخرین اطلاعات ٢١٠ واحد از ساختمان پلاسکو دارای بیمه‌نامه بودند و ١۴ شرکت بیمه درگیر این موضوع هستند؛ ٣۵ درصد از ۶٠٠ واحد دارای بیمه نامه بودند.

  وی افزود: آتش نشانان نیز پوشش های لازم بیمه عمر و حادثه را داشته‌اند، سازمان آتش نشانی نیز بیمه‌نامه مسئولیت دارد و در صورت احراز مسئولیت براساس قانون این بیمه نامه قابل پرداخت است.

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار