• تاریخ انتشار: سه شنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۳۱ | کد خبر : 65216
 • دریاچه اوان الموت یکی از زیبایی های طبیعت قزوین

  به گزارش وعده صادق ،شاید نتوانیم دل از این شهر بکنیم و محل زندگیمان را برای همیشه عوض کنیم اما می توانیم ساعاتی را از آن دور شویم تا کمی دغدغه هایمان را به فراموشی بسپاریم. کمی آن طرف تر از شهرها و در جاهایی که هنوز آپارتمان ها و خانه های رنگارنگ قد علم نکرده اند، درختان سر به فلک کشیده در میان طبیعت، فضایی لبریز از آرامش انتظار ما را می کشند.

  پیش از این هم به سراغ جاذبه های طبیعی بسیاری در ایران رفتیم و با دیدن مناظری تماشایی خاطره ای خوش برای خود ساختیم که می توانید تجربیات سفر را از طریق لینک زیر بخوانید:

  جاذبه های طبیعی ایران 

  این بار باز هم در کنار هم راهی طبیعت می شویم تا از حضور در کنار یکی از دریاچه های شگفت انگیز ایران لذت ببریم…

  جاده را در پیش می گیریم تا به استان قزوین برسیم…

  با کارناوال در سفر به دریاچه اُوان همراه باشید…

  دریاچه اوان
  photo by Daruosh Aghajaney

  چرا دریاچه اوان؟


  – دریاچه اوان یکی از دریاچه های طبیعی ایران است که به سبب چشم انداز تماشایی از شهرت زیادی برخوردار می باشد.

  – وجود جاده مناسب تا کنار دریاچه و امکانات قابل قبول در حاشیه ی آن، تفرجگاهی مناسب را برای تفریح خانواده ها فراهم می کند.

  – وجود زمین مناسب جهت برپایی کمپ یکی دیگر از ویژگی های دریاچه اوان است که علاقه مندان به شب مانی در طبیعت را به سوی خود می کشاند.

  دریاچه اوان
  photo by Mehdi Heydari

  در مسیر دریاچه اُوان…

  مسیر سفر یکی از قسمت های فراموش نشدنی آن است که می تواند شیرینی سفرمان را دوچندان کند. برای رسیدن به مقصد امروزمان باید راهی جاده ی قزوین – الموت شویم. جاده ای پیچ در پیچ و کوهستانی که با آبی بیکران آسمان و مناظری تماشایی به استقبالتان می آید تا از خستگی راه سفر بکاهد.

  پیچ های جاده شما را مجبور خواهند کرد تا از سرعت خود بکاهید و شاید با دیدن منظره ای تماشایی لحظه ای توقف کنید و در سکوت و آرامش به تماشای زیبایی های خلقت بنشینید. بعد از ۳ تا ۴ ساعت آخرین پیچ جاده را هم رد می کنید و بالاخره به یکی از زیباترین دریاچه های ایران می رسید.

  دریاچه اُوان در انتظار شماست…

  دریاچه اوان

  دریاچه اوان | چشم اندازی شگفت انگیز

  در فاصله ی ۷۵ کیلومتری قزوین و در منطقه ای کوهستانی، دریاچه ای قرار دارد که به دلیل موقعیت ویژه اش چشم اندازی دیدنی را در ارتفاع ۱۸۱۵ متری از سطح دریا، برای علاقه مندان به طبیعت ایجاد کرده است. اگر از بالا به این دریاچه بنگریم متوجه پوشش گیاهی زیبایی می شویم که آن را محصور کرده و تا پای کوه هایی مرتفع ادامه می یابد. کوه ها نیز استوار ایستاده اند و از دریاچه و پوشش گیاهی اطرافش محافظت می کنند.

  نام این دریاچه ی شگفت انگیز اُوان و به معنای محل گرد آمدن آب است و از تاریخ ۲۰ بهمن ۱۳۸۹، به عنوان هشتاد و نهمین اثر طبیعی ملی در فهرست میراث طبیعی ایران قرار دارد.

  دریاچه اوان

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار