رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۵ | کد خبر : 65229
 • "پلاسکو"، زنگ بیدارباش مسوولان است/جانباختگان آتش‌نشانی، شهید ایثارگر محسوب شوند

  رییس کمیته مشارکت‌های مردمی شورای اسلامی شهر تهران گفت: در دیداری که با آتش نشانان داشتم، دو دِین را به گردن من گذاشتند که لازم است اعضای شورا آن را عملی کنند.

  به گزارش وعده صادق به نقل از ایسنا، الهه راستگو در سیصد و سیزدهمین جلسه شورای شهر تهران ضمن عرض تسلیت شهادت جمعی از آتش نشانان فداکار و تعداد دیگری از هموطنان در حادثه ریزش ساختمان پلاسکو، به ایثارگری نیروهای آتش نشانی از بدو حادثه اشاره کرد و گفت: بیش از ۲۰۰ نفر از آتش نشانان در کنار دیگر نیروهای امدادی در سه شیفت کاری سخت و نفس‌گیر به آواربرداری و جستجوی مفقودین پرداختند که این ایثارگری هیچگاه فراموش نخواهد شد.

  وی با تاکید براینکه حادثه پلاسکو اولین حادثه در شهر تهران نبوده و قطعا آخرین حادثه نیز نخواهد بود، افزود: مسئولین باید عبرت بگیرند و برای دیگر حوادث احتمالی و غیر مترقبه برنامه‌ریزی کنند.

  رییس ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان‌های مردم نهاد شهر تهران در ادامه به بیانات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) اشاره کرد و افزود: ایشان تاکید کردند که باید مسابقه خدمتگذاری میان مسئولین برقرار باشد که این مهم باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

  راستگو با بیان اینکه این حادثه در کنار تلخی خود،  زنگ بیدارباش برای بسیاری از مسئولین بود، تصریح کرد: قطعا افراد بسیاری در این حادثه مسئول‌اند و این امر کاملا محرز است، اما آنچه باید مورد توجه قرار گیرد، پاسکاری توپ مسئولیت میان دستگاه‌هاست که تنها پیامد آن ایجاد تشویش بیش از بحران ایجاد شده در جامعه است.

  وی با بیان اینکه مسئولین باید پیام مقام معظم رهبری را فصل‌الخطاب قرار داده و بار  روانی جدیدی را به جامعه تحمیل نکنند، تاکید کرد: قطعا جلسات کارشناسی علت بروز حادثه را مشخص خواهد کرد.

  عضو چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه لازم است هر سازمان به تناسب وظایف و تکالیف واگذار شده با برنامه‌ریزی صحیح پیشگیری از حوادث احتمالی را در دستور کار قرار دهد، تصریح کرد: باید نقاط ضعف برطرف شود تا در آینده شاهد چنین وقایع ناگواری نشویم.

  رییس کمیته مشارکت‌های مردمی شورای اسلامی شهر تهران در حالی که وقت سه دقیقه تذکرش تمام شده بود و با میکروفون خاموش در صحن فریاد می‌زد، با بیان اینکه آتش نشانان سوختند تا دیگران نسوزند، افزود: از زمان وقوع این حادثه ناگوار تنها واژه‌ای که شنیده می شود و برازنده این جان برکفان است، شهید است و این درحالی است که بنیاد شهید به معنای واقعی این عنوان را برای آتش نشانان خذف کرد.

  وی به مصوبه شورای شهر در خصوص ارائه تسهیلات به جان باختگان و ایثارگران آتش نشانان اشاره کرد و گفت: این مهم هنوز به معنای واقعی محقق نشده چراکه اگر عملی شده بود، همسر شهید قانع با وجود یک فرزند اکنون با ۱۰ روز حقوق زندگی نمی‌کرد و این درحالی است که حقوق یکماه آتش نشانان بسیار ناچیز است.

  رییس کمیته مشارکت‌های مردمی شورای اسلامی شهر تهران به دیدار خود با آتش نشانان یکی از ایستگاه‌ها اشاره کرد و گفت: آتش نشانان دو دین را به گردن من انداختند و آن تصویب لایحه حمایتی درخصوص سختی کار و شهید اطلاق شدن جانباختگان آتش نشانی است که امیدوارم اعضای شورا این مطالبه به حق را عملی کنند.

  راستگو با بیان اینکه اطلاق شهید ایثارگر باید به مطالبه اعضای شورای شهر برای آتش نشانان تبدیل شود، افزود: شهید خدمت شایسته این همه ایثار و فداکاری نیست و از بنیاد شهید تقاضا دارم که این خواسته را که امروز تنها خواست آتش نشانان و اعضای شورا نیست و بلکه مطالبه مردم است را عملی کند.

  انتهای پیام

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار