• تاریخ انتشار: سه شنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۱۵ | کد خبر : 65277
 • دستور پوتین برای تشویق استفاده از هواپیمای روسی

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه  طرح ارائه مشوق به شرکت‌های هواپیمایی این کشور برای استفاده از هواپیماهای مسافربری تولیدی شرکت‌های روسی موافقت کرد. 


   


  براساس این طرح بهترین خطوط هوایی روسیه به شرکت‌هایی داده خواهد شد که از هواپیماهای روس در ناوگان خود استفاده کنند. 


   


  پوتین در دیدار با معاون نخست‌وزیر این کشور تأکید کرد: ارائه خطوط هوایی با بیشترین سوددهی می‌تواند مشوق خوبی برای سوق دادن شرکت‌های هواپیمایی به سوی خرید هواپیماهای مسافربری روس باشد.


   


  از سوی دیگر معاون نخست‌وزیر روسیه تأکید کرد: ما مزایایی قابل قبولی را برای شرکت‌هایی که هواپیمای مسافربری روسی می‌خرند فراهم می کنیم به گونه‌ای که نه تنها زمینه بهبود درآمدها اقتصادی آنها را ایجاد می‌کنیم بلکه شرایط مناسب‌تری را برای لیزینگ خرید این هواپیماها نیز ارائه خواهیم داد.


   


  روگزین تأکیدکرد:‌ ۸۰ درصد هواپیماهای داخلی روسیه را بوئینگ و ایرباس تشکیل می‌أهند.


   


  وی تأکید کرد: برخی از افراد لیبرال معتقدند اگر هواپیمایی خوب باشد مشتریان در هر جای دنیا آن را خواهند خرید اما این تفکر درست نیست. شما تلاش کنید ایرباس را در بازار آمریکا بفروشید و یا بوئینگ را در بازار اروپا بفروشید. اما نمی‌توانید چرا که همیشه به صورت رسمی و یا غیر رسمی اقدامات حمایت‌گرانه‌ای برای این شرکت‌ها وجود دارد.ژ


   


  براساس آخرین ارزیابی‌های صورت گرفته اکثر هواپیماهای اندازه متوسط روسیه ایرباس بوده و اگر هواپیماهای بزرگ این کشور را نیز بوئینگ تولید کرده است و تنها ۲۴ درصد کل هواپیماهای مسافربری فعال در روسیه را هواپیماهای ساخت این کشور تشکیل می‌دهند و حتی تعداد هواپیماهای مسافربری مدرن روسیه از این میزان نیز کمتر است.


   


  در حال حاضر هواپیماهای سوخوی سوپرجت ۱۰۰، آنتونف ۱۴۸ و همچنین توپولف ۲۰۴ و ۲۱۴ از جمله بهترین و مدرنترین هواپیماهای مسافربری هستند که در روسیه تولید می‌شوند و سهم این هواپیماهای مدرن از کل ناوگان هوایی روسیه تنها ۶ درصد است و مابقی هواپیماهای روس در ناوگان روسیه نیز تولید سال‌های قبل از فروپاشی شوروی هستند که شامل توپولف ۱۵۴ و یاک ۴۲ و دیگر هواپیماها هستند.

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار