رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: پنج شنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۴۱ | کد خبر : 65407
 • هرگونه تحریم غیر هسته‌ای از طرف آمریکا نقض برجام است

  به گزارش وعده صادق ،محمدجواد جمالی عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در واکنش به وضع تحریم‌های غیر هسته‌ای از سوی سنای آمریکا علیه ایران، گفت: آمریکا کارنامه خوبی در ایفای تعهداتش در برجام ندارد و لازم است که دستگاه دیپلماسی کشور واکنش مناسب‌تری در برابر بدعهدی‌‌های آمریکایی‌ها اتخاذ کند.

  وی در واکنش به ارائه طرحی از سوی برخی نمایندگان سنای آمریکا درباره اعمال تحریم‌های غیر هسته‌ای بر ایران، افزود: اعمال هرگونه تحریمی از سوی دولت، کنگره و مجلس سنای آمریکا نقض آشکار برجام است و اهمیتی هم ندارد که این تحریم‌ها هسته‌ای و یا غیر هسته‌ای باشد.

  عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون امنیت ملی، تصریح کرد: اینگونه تحریم‌ها، حتی اگر غیر هسته‌ای هم باشد، به روح برجام آسیب ضربه وارد می‌کند، به نظر می‌رسد که آمریکا به دنبال این است که با اعمال تحریم‌هایی غیر از عنوان هسته‌ای، عملا ما را از منافع برجام محروم کند.

  جمالی با بیان اینکه گرچه عنوان این تحریم جدید آمریکایی‌‌ها غیر هسته‌ای است، اما می‌تواند تأثیر بسزایی در برجام داشته باشد، اظهار داشت: ما این تحریم‌ را به عنوان موضوع مجزا نمی‌دانیم، قطعا هرگونه تحریمی را در موضوع برجام و لغو آن مؤثر می‌دانیم.

  سه تن از نمایندگان سنای آمریکا با طرحی را برای وضع تحریم‌های جدید علیه جمهوری اسلامی ایران به سنا ارائه کرده‌اند که براساس آن تحریم‌هایی علیه هرگونه فعالیت اقتصادی کشور، ولو غیر هسته‌ای در شمول تحریم‌های دولت آمریکا قرار می‌گیرد.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار