رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۰۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۰ | کد خبر : 65595
 • کارشکنی در اجرای سیاستهای کلی نظام/ معیار اعتدال، رهبر انقلاب است

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام پنجشنبه شب هفتم بهمن ماه در جمع آحاد مختلف مردم، خانواده معظم شهدا و جانبازان بهبهان اظهار داشت: خدای متعال را شاکرم که به شهر شهیدان و همسنگران عزیزم و یاران باوفای انقلاب آمده ام. خاطره های بسیاری در این شهر برای من زنده می شود. بهبهان شهر علما و مجاهدان بزرگ و دارالمومنین و نگین مذهبی خوزستان است. برای من  افتخار است که در اینجا یاد و خاطره فرزندان شما را گرامی بدارم. شهید صفری، پیشبهار، دقایقی، بقایی. شمایلی و فنی. اخیرا نیز عروج شهید مدافع حرم شهید احسان فتحی از تیپ امام حسن(ع) نشان داد که بهبهان را نمی شود از شهید و شهادت جدا کرد.            

  وی ادامه داد: تیپ امام حسن که برای این شهرستان ایجاد شد، در دفاع مقدس و بعد از آن مایه سربلندی سپاه پاسداران بوده و در عملیات بسیاری خوش درخشید و تیپ تکاوری نمونه ای برای ایران اسلامی بوده و هست.

  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به جایگاه و عظمت شهید بقایی تصریح کرد: شهید بقایی یک انسان انقلابی بود. درمواجهه با ظلم و ستم به مبارزه برخاست. در جوانی نتوانست فضای ظلم و ناپاکی را تحمل کند و با همین روحیه بود که در دانشگاه چمران  به گروه منصورون پیوست . او در مبارزه با ضد انقلاب هم مجاهدانه قد برافراشت و در نبرد با دشمن متجاوز نیز خود را به شوش رساند و در قرارگاه فجر، یکی از چهار فرمانده بزرگی شد که سرزمین های بسیاری را آزاد کردند. شهید بقایی تا روزی که به شهادت رسید، یک مجاهد فی سبیل الله به معنای واقعی بود. اولین خصلت او، تقوا و سیمای تابناکش مظهر عبودیت ، ورع ، خلوص،  خوف و خشیت نسبت به ذات مقدس الهی بود. همه حرف ها و قدم هایش برای خدا بود. مخلص و صادق بود و هرگز سخنی خلاف واقع نمی گفت. رابطه نزدیک و صمیمانه ای با او داشتم و صداقت را در سیمای او می دیدم. فریب و نیرنگ در او راه نداشت. ظاهر و باطن مجید یکی بود. در چهره اش، باطنش پیدا و مانند کف دست شفاف بود و برای اسلام و مردم دلسوزی می کرد. دیپلم ریاضی گرفته بود، مهندسی شیمی را رها کرده بود و در رشته پزشکی تحصیل می کرد تا برای مردم مفیدتر باشد. می خواست با ظلم و ستم و منافقین بجنگد و با احساس مسوولیت فراوانی که نسبت به اسلام و انقلاب داشت، کانونی فرهنگی راه انداخته بود. دشمن نتوانست احساس مسوولیت را در بین جوانان ایران از بین ببرد. او یک نخبه فرهنگی تمام عیار بود. لباس نظامی پوشیده بود اما انسانی به تمام معنی فرهنگی و هنرمند بود. خط بسیار زیبایی نیز داشت؛ به طوری که در نامه به فرمانده لشکر ۹۲ تعجب فرمانده ارتش  را بر انگیخته بود که در بین پاسداران چنین هنرمندان با دانش و خوش قریحه ای وجود دارند .انسانی بسیار با استعداد و در تحلیل اوضاع جهان بسیار خبره بود. 

  سرلشکر رضایی سپس یاد و خاطره شهید دقایقی را گرامی داشت و افزود: سال ۴۹ با شهید دقایقی آشنا شدم. رفت و آمد ما با خانواده ایشان زیاد بود و از سال ۵۰ خانواده ایشان در امیدیه به مبارزات انقلابی  کمک می کردند. در گروه منصورون شهید دقایقی یک محور بود.به خاطر دارم  که در مقابل شکنجه گری شهربانی بهبهان، شهید دقایقی و خانواده اش پناهگاه اعضای منصورون بودند. او سپاه بدر را با همکاری مجاهدین عراقی تشکیل داد و امروز همان ها هستند که در موصل با داعش می جنگند. این شهدا فرزندان این شهر بودند و امنیت را برای ما به ارمغان آوردند. در دفاع مقدس چهار دستاورد بزرگ داشتیم. نخست آزادی سرزمینمان بود. دستاورد دیگر برقراری امنیت پایدار بود که دشمنان ما دیگر نمی توانند خدشه ای بر آن وارد کنند و دستاور  سوم اینکه در دفاع مقدس پایه های امنیت منطقه ای با تشکیل حزب الله و سپاه بدر گذاشته شد. این سپاه بدر بود که صدام  را از میان برد و دولت عراق را سامان داد؛ حزب الله دولت سوریه را حفظ کرد و موجب تقویت جبهه مقاومت شد.

  وی در ادامه سخنان خود در جمع مردم بهبهان اظهار داشت: رمز و راز این کار بزرگ، باور و گرایش مردم به ارزش های اسلامی با هدایت امام خمینی بود. امام ارزش های اسلامی را وارد سیاست و دفاع کردند. رهبر معظم انقلاب هم همچنان به دنبال گسترش این ارزش ها درعرصه های مختلف زندگی ملت ایران هستند. بزرگی و اقتدار ملت ایران در وحدت و برادری و ارزش های انقلابی است. دشمن می خواهد این ارزش ها را تضعیف کند و این حس مسوولیت را از جوانان ما بگیرد و بین اقوام مختلف اختلاف بیندازد. دشمن ارزش های انقلاب را نشانه رفته است. اگر ما می خواهیم راه شهدا ادامه پیدا کند، باید به ارزش های انقلاب تکیه کنیم. امام وقتی از جماران حرفی می زدند، رزمندگان در جبهه ها به پیش می رفتند. امروز هم سیاست های کلی  نظام را رهبر معظم انقلاب ابلاغ می کنند اما در اجرای آن، کارشکنی هایی دیده می شود.

  رضایی با تأکید بر ضرورت اتکا به ارزشها و پیروی از آنها تاکید کرد: اگر به ارزش ها تکیه کنیم، با دست خالی پیروز می شویم.  جناح کفر و شرک با هم متحد شده اند تا ارزش ها را از ما بگیرند. در آن صورت اگر اقتدار را از دست بدهیم، کشورمان را تجزیه می کنند، اما اگر به ارزش ها تکیه کنیم باقی راه را هم خواهیم پیمود . امروز دشمنان ما متوجه نقطه حیاتی ما شده اند و می خواهند  این دستاوردها را از ما بگیرند. استکبار متوجه راز و رمز اقتدار ما شده است و جوانان عزیزمان باید مراقب این دستاورد و در فکر حفظ و اعتلای آن باشند. برای حل مشکلات کشور باید به طرف ارزش های انقلاب حرکت کنیم. در راس همه این ارزش ها، ولایت پذیری است. امنیت ایران اسلامی مرهون وجود یک رهبر حکیم و فرزانه است.

  فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس گفت: حبل المتین ولایت پذیری و پیروی از ولایت فقیه، همه ما را به هم وصل می کند. معیار اعتدال، رفتار رهبری انقلاب است. بنابراین نباید از ایشان جلوتر رفت یا عقب ماند. کسانی  را که در خط رهبری  انقلاب هستند،  نباید تندرو نامید. مساله بعد برادری هایی است که در دهه اول انقلاب موج می زد. الان بی اعتمادی ها زیاد شده  و حال آن که باید فرهنگ برادری را حفظ کرد.

  سردار محسن رضایی پیش از شرکت در این کنگره، در منزل شهید بقایی حاضر و با خانواده این سردار شهید دیدار کرد.

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار