رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۰۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۰ | کد خبر : 65598
 • نباید مقام رفیع انسان به‌راحتی از دست داده شود

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، آیت‌الله موحدی کرمانی در خطبه‌ اول نمازجمعه امروز تهران طی سخنانی با تأکید بر حفظ کرامت انسان اظهار داشت:‌ قرآن به کرامت انسان توجه ویژه‌ای دارد و انسان را تکریم می‌کند و مقام عظیمی برای او قائل است و آیات مبارکی نیز در این زمینه وجود دارد.

  وی در  ادامه افزود: می‌دانیم و باید بدانیم که انسان دارای مقام رفیع است و باید مواظب باشیم این مقام رفیع را پس از اینکه شناختیم، مفت و به‌راحتی از دست ندهیم. لذا در مقابل دادن جان، بهشت نصیب‌مان شود زیرا هرچه غیر از آن به دست آوریم، ضرر کرده‌ایم.

  خطیب نماز جمعه تهران اظهار داشت: انسان می‌تواند حقایق عالم هستی را بشناسد و خداوند این استعداد را به همه انسان‌ها داده است و از این رو امروز ما بخشی از حقایق دنیا را شناخته‌ایم و آیندگان‌مان نیز حقایق بیشتری از عالم هستی را خواهند شناخت.

  موحدی کرمانی با طرح این سوال که انسان باید با چه هدفی زندگی و کار کند، خاطرنشان کرد: حدیث قدسی می‌گوید؛ «این انسان تمام این عالم هستی مسخر شده ‌اند برای انتفاع تو و هرچه خلق کرده‌ایم برای بهره‌گیری تو از آن است و انسان تو را خلق کرده‌ایم و فطرت توحیدی را در درون تو قرار دادیم که این فطرت تو را به سوی خدا حرکت دهد تا خدایی شوی و قلبی داشته باشی که ذات مقدس الهی در آن جای بگیرد».

  ادامه دارد…

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار