• تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۰۰ | کد خبر : 65858
 • سرلشکر سلیمی در انسجام ارتش نقش‌ مهمی ایفا کرد

  حجت الاسلام صفایی

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری میزان، حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا صفایی رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا در آیین نکوداشت مرحوم سرلشکر سلیمی اظهار داشت: سرلشکر سلیمی مرد بزرگی بود.  وی از نظر دینی یک حجت الاسلام بود و به مثابه یک طلبه با آیات و روایات آشنایی و سخنرانی‌های پرمحتوایی داشت.

   

  وی اضافه کرد: سرلشکر سلیمی در محیط کار یک نظامی قاطع بود. او رسته اش، مخابرات بود و گفته می‌شود رسته‌های پشتیبانی به مانند رسته‌های عملیاتی همچون توپخانه روحیه نظامی ندارند؛ اما وی اینگونه نبود، بلکه بسیار قاطع بود.

   

  حجت الاسلام و المسلمین صفایی با بیان اینکه سلیمی انسانی مؤمن بود، تصریح کرد: سرلشکر سلیمی اگر کاری خلاف شرع بود، انجام نمی داد.

  وی در ادامه صحبت‌های خود به بازخوانی مسئولیت‌های امیر سلیمی پرداخت و این مسئولیت‌ها را برای وی، الطاف الهی دانست و گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، سرلشکر سلیمی و دوستانش نقش مهمی در بقا، انسجام و وحدت ارتش داشتند. ارتش پس از پیروزی انقلاب به مانند گوسفند بی‌سر شده بود. 

   

  حجت الاسلام صفایی اضافه کرد: برخی دوستان نادان یا دشمنان دانا به امام (ره) می‌گفتند که باید ارتش حذف شود؛ اما امام فرمودند که ارتش باید بماند. سرلشکر سلیمی و دیگران در عملی شدن این نظر امام (ره) بسیار نقش‌آفرین بودند. 

   

  رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا خاطرنشان کرد: در دوران جنگ تحمیلی، وزارت دفاع نقش مهمی در پشتیبانی مهماتی و تامین تجهیزات داشت. این در حالی بود که در تحریم اقتصادی بودیم و همه کشورها به غیر از لیبی، سوریه و الجزایر از دشمن حمایت می‌کردند. سلیمی در این دوران سخت و درحالی‌که در سفر حج بود، مسئولیت وزارت دفاع را پذیرفت.

   

  وی اظهار داشت: در دوران انجام مسئولیت در وزارت دفاع گاهی نیمه‌های شب به مهمات‌سازی صنایع دفاعی می‌رفت تا از سه شیفت کار کردن مطمئن شود و با سخنان خود به آنان انگیزه دهد. وی پس از جنگ مدتی فرمانده کل ارتش بود و در این دوران نیز کار و تلاش بسیاری انجام داد.

   

  صفایی در ادامه با مطرح کردن این سؤال که چرا باید برای سلیمی‌ها و آتش‌نشان‌های فداکار مراسم برگزار کنیم، گفت: وقتی از سلیمی‌ها نام می‌بریم، به دنبال این هستیم تا از قهرمان در جامعه بهره ببریم. روح بزرگ قهرمانان را باید در نسل‌های آینده دمید تا آیندگان از این قهرمانان الگوبرداری کنند. در واقع سلیمی‌ها پشتوانه فرهنگی یک ملتند.

   

  وی افزود: اگر جامعه‌ای قهرمانانی در زمینه‌های گوناگون داشته باشد، به مانند درختی خواهد شد که ریشه در اعماق خاک‌ها دارد و هیچ طوفانی نمی‌تواند آن را از پای درآورد.

  رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا همچنین در ابتدای این مراسم با گرامی داشتن یاد شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو بیان کرد: آتش نشانان بنا بر تجربه و دانشی که داشتند، مردم بسیاری را از ساختمان پلاسکو خارج کردند تا مانع بروز یک فاجعه بزرگ شوند اما در این راه جان خود را از دست دادند و به شهادت رسیدند. ایثار و جانفشانی آتش نشانان نشان داد که روحیه حسینی و فرهنگ ایثار و جانفشانی در جامعه ما زنده است و اگر تریبون های دنیا دست ما بود، مردم جهان از این خودگذشتگی مبهوت و به این ایثار احترام می گذاشتند.

   

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار