• تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۰ | کد خبر : 65998
 • واردکنندگان غیرمجاز توسط چه کسانی در دولت حمایت می‌شوند؟

  جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی در جریان طرح سوال خود از علی طیب‌نیا وزیر اقتصاد در جلسه علنی امروز سه‌شنبه ۱۲ بهمن با موضوع علت عدم مدیریت کافی در رابطه با کنترل بیمه‌های تجاری از جمله بیمه ایران و آسیا، فشار بی‌رویه مالیاتی به اصناف و بازاریان در رابطه به وصول مالیات، عدم نظارت گمرکی کافی و واردات خارج از چارچوب گمرکات گفت: واردات بیش از نیاز کشور بخش کشاورزی را با مشکل مواجه کرده است.

  وی خطاب به وزیر اقتصاد تصریح کرد: امروز، سیب، انگور، کشمش و برنج روی دست کشاورزان و تولیدکنندگان داخلی مانده است اما شما اجازه می‌دهید از گمرکات واردات صورت گیرد.

  محمودزاده گفت: ما هم می‌دانیم که گمرک زیرنظر وزیر اقتصاد نیست اما منظور ما واردات غیرمجاز است؛ چه کسی مسئول هزاران تن واردات غیرمجاز از مرزهای کشور است؟

  وی با تأکید بر اینکه مرزها را باید به عنوان یک فرصت حساب کرد و نه تهدید، اظهار داشت: شاهد کشته شدن ۱۶ نفر از کولبران در مرزهای غربی کشور به خاطر سقوط بهمن بودیم که به خاطر ۱۰۰ هزار تومان کولبری می‌کنند را امرار معاش کنند اما در مقابل حال افرادی با یک تلفن و بدون طی مراحل قانونی جلوی چشم مسئولان هزاران تن محصول وارد می‌کنند و میلیاردها تومان به جیب می‌زنند.

  نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی گفت: این در حالی است که جوانان برای ۱۰۰ هزار تومان باید ۳۰۰ کیلو بار به دوش بکشند؛ آیا این عدالت و انصاف است؟

  وی برای پیگیری کولبران بارها با وزیر کشور، گمرک و ناجا جلسه گذاشته شده است اما کسی درد این کولبران را درک نکرد، اظهار داشت: اینها که بدون مجوز از مرزها واردات انجام می‌دهند چه کسانی هستند؟ و توسط چه کسانی از سوی دولت حمایت می‌شوند؟

  نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی گفت: کولبران را زندانی می‌کنیم اما با افرادی را که با یک تماس تلفنی هزاران تن کالا و محصول وارد کشور می‌کنند کاری نداریم.

  این افراد دارای روابط خاص هستند و با یک توصیه‌نامه به انجام واردات به کشور می‌پردازند.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار