رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۴۵ | کد خبر : 66060
 • اولویت آموزش‌وپرورش؛ اسناد بین‌المللی یا تحول بنیادین؟

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سند توسعه آموزش ۲۰۳۰، هفته‌های اخیر در کشور رونمایی شد تا ایران نیز همراستا با کشورهای عضو سازمان ملل متحد، اهداف کار جهانی توسعه پایدار را اجرا کند و یونسکو مسئولیت بخش آموزشی این سند را عهده‌دار شده است. در این میان رونمایی چراغ خاموش از‌سند آموزش ۲۰۳۰ در کشور منجر به بروز نگرانی‌هایی از‌سوی کارشناسان شده، به گونه‌ای که مهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در اظهارنظری از امکان انتشار اسناد و اطلاعات محرمانه کشور سخن گفته است.

  یکی از محورهای مورد توجه در سند آموزش ۲۰۳۰، بهبود و ارتقای محتوای آموزشی در قالب برنامه‌ها و کتاب‌های درسی است که براین اساس سیاست‌گذاری‌ها برای ترویج آموزش توسعه پایدار و مفاهیم مرتبط با آن انجام خواهد شد و همین محور یکی از مواردی است که در قالب نگرانی از سوی کارشناسان آموزشی مطرح می‌شود. به گونه‌ای که برخی کارشناسان معتقدند این موضوع منجر به حذف برخی مطالب از کتاب‌های درسی می‌شود همانطور که اخیراً شاهد حذف مطلبی با موضوع شهید فهمیده از کتاب درسی دوره ابتدایی بودیم.

  ارائه آمار از وضعیت نظام آموزش‌وپرورش ایران نیز در قالب سند ۲۰۳۰ انجام می‌شود که در این رابطه نیز نگرانی‌هایی از سوی برخی اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و کارشناسان حوزه آموزش‌وپرورش مطرح است که به بهانه سند ۲۰۳۰، اسناد و اطلاعات محرمانه کشور به بیرون از کشور فرستاده شود.

  این سوال نیز مطرح است که با وجود تدوین سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش آیا همچنان به اجرای سند بین‌المللی ۲۰۳۰ در ایران نیاز است؟

  در همین رابطه حجت الاسلام علیرضا سلیمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به تسنیم گفت: سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش پس از حدود یک دهه تلاش تدوین شد تا نقشه راهی برای آموزش‌وپرورش ایران باشد و پس از مدت‌ها صاحب یک سند بومی در این حوزه شدیم.

  وی افزود: سند بین‌المللی ۲۰۳۰ متناسب با ارزش‌های بومی و اسلامی ایران نیست و انتظار می‌رود که مسئولان به جای صرف وقت و انرژی برای اجرای سند بین‌المللی ۲۰۳۰ به فکر اجرای سند تحول بنیادین باشند که هم‌اکنون اجرای آن متوقف شده است.

  عضو کمیسیون آموزش‌و تحقیقات مجلس گفت: متاسفانه زمانی که مجلس مشغول بررسی برنامه ششم توسعه بود، اقدام به رونمایی از سند بین‌المللی ۲۰۳۰ کردند در حالیکه برای اجرای اینگونه اسناد باید مجلس نیز در جریان باشد و چرا این سند بدون اطلاع‌رسانی قبلی و بدون حضور نهادهای تصمیم‌گیر رونمایی شد.

  وی ادامه داد: مسئولان مربوطه از جمله وزیر علوم عنوان می‌کنند که اهداف آموزش سند ۲۰۳۰ در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و نقشه جامع علمی کشور لحاظ شده است اما باید پاسخ بدهند چرا این سند بدون تصویب در مراجع قانونی به مرحله اجرا گذاشته شده است؟

  انتهای پیام/

   

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار