رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۴۵ | کد خبر : 66083
 • دولت آمارهای متناقض اعلام نکند تا رسانه‌ها هم نقد نکنند

  آلبرت بغزیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در مورد انتقاد معاون اول رئیس جمهور از نقد آمار توسط رسانه ها، اظهار داشت: شاید منظور آقای جهانگیری زیر سؤال بردن صحت آمارها است، اما اینکه رسانه ها اقدام به تحلیل آمارها کنند مشکلی ندارد، زیرا اگر تحلیل نشود دیگر رسانه ها هویت خود را از دست می‌دهند.

  وی با بیان اینکه مرجع‌های مشخصی برای اعلام آمارهای اقتصادی وجود دارد، گفت: برخی رسانه ها، آمارها را از این منظر که قابل تحلیل هستند، چه چیزی را نشان می دهد و یا اینکه هدف از این آمار چیست، بررسی می‌کنند. بنابراین بررسی کارشناسی آمارها، کار رسانه‌ها است.

  این کارشناس اقتصادی در واکنش به این موضوع که وقتی آمارهای متناقض در مورد یک شاخص اقتصادی از سوی مراجع قانونی مختلف اعلام می شود نشان‌دهنده نداشتن مبنای یکسان است، بنابراین باید نسبت به این موضوع انتقاد شود، خاطر نشان کرد: این صحبت درست است و اگر می‌گویند به آمارها انتقاد نشود، حداقل باید از دولت بخواهیم آمارهای متناقض اعلام نشود و جای این گله وجود دارد که مردم بدانند رقم صحیح چیست.

  بغزیان با تأکید بر اینکه نمی شود عقربه سرعت سنج یک ماشین دو عدد را نشان دهد، بنابراین نقد به این تناقضات یک وظیفه است، ادامه داد:‌ ارائه آمارهای یکسان از سوی مراجع قانونی کار دشواری نیست زیرا چند آمار مشخص از جمله نرخ بیکاری، تورم، اشتغال و رشد اقتصادی است که دارای اهمیت و ارزش بالایی هستند و می توان کاری کرد که همه مراجع بر اساس یک مبنای مشخص، آمارگیری انجام دهند.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار