• تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۰۰ | کد خبر : 66222
 • نظرافضلی

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری میزان، نظر افضلی با اشاره به اینکه قیمت ها تابعی از نظام تولید و توزیع است که در نهایت به دست مصرف کننده می رسد، گفت: در نظام تولید با توجه به فصول سال، هزینه های تولید هم تغییر پذیر است و قیمت ثابتی را نداریم.

  وی در خصوص متفاوت بودن افزایش تغییر قیمت ها در استان های مختلف عنوان کرد: این مسئله به حمل و نقل مرتبط است و نظام توزیع باید بر این امر نظارت داشته باشد.

  نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش قیمت ها بیان داشت: یک جوجه زنده با توجه به هزینه های مختلفی که دارد در حدود کیلویی ۵ هزار و ۱۰۰ تومان برای مرغدار تمام می شود در حالی که یک مرغ زنده در مرغداری کیلویی ۴ هزار و ۷۰۰ به فروش می شرد یعنی الان تولیدکنندگان مرغ ما دارند ضرر می کنند و با بیماری آنفولانزای حاد پرندگان هم که شیوع پیدا کرده مرغداران در حال ضرر هستند. و این بر افزایش قیمت ها تاثیر گذار است.

  وی متذکر شد: باید مرغ ها را در فصولی که افزایش تولید داریم خرید و دپو کنیم تا در فصل هایی که تولید مرغ کمتر است بتوانیم بازار را تنظیم کنیم.

  نظر افضلی با اشاره به قیمت متفاوت مرغ در استان های مختلف گفت: با توجه به شیوع آنفولانزا، حمل و نقل طیور تحت کنترل قرار گرفته و این امری لازم است، ۱۴ استان ما درگیر این ویروس شده و مجبور شدیم نزدیک به ۶ میلیون قطعه جوجه گوشتی را از رده خارج کنیم.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار