رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۳۰ | کد خبر : 66224
 • میزان منابع حاصل از اصلاح قیمت حامل‌های انرژی حدود ۳۶هزارمیلیارد تومان است

  به گزارش وعده صادق به نقل از حوزه دولت خبرگزاری فارس به نقل از خانه ملت، عادل آذر رئیس دیوان محاسبات کشور درباره اختلاف مطرح درباره میزان درآمد حاصل از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها گفت: رئیس مجلس به دیوان محاسبات ماموریت داد تا بصورت کارشناسی بحث اختلاف مطرح در میزان درآمد حاصل از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها بررسی کند.

  رئیس دیوان محاسبات کشور ادامه داد: گزارشی در رابطه با میزان درآمد حاصل از هدفمندی در کمیسیون تلفیق بودجه و در کمیسیون نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه و حاج بابایی رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ارائه شد.

  عادل آذر افزود: حکمیت دیوان محاسبات درباره میزان درآمد حاصل از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها مورد پذیریش رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس کمیسیون تلفیق برنامه قرار گرفت.

  وی ادامه داد: باید توجه داشت منابع حاصل از اصلاح قیمت حامل های انرژی شامل نفت خام، میعانات گازی فرآورده های نفتی برق و آب و گاز حدود ۷۰ هزار میلیارد تومان است اما نکته مهم میزانی است که به حساب سازمان هدفمندسازی واریز می شود که براساس قانون خالص عواید حاصل به حساب این سازمان واریز می شود.

  عادل آذر گفت: موضوعاتی مانند مالیات، هزینه های تولید، مبالغ مربوط به گاز بلاعوض به پالایشگاه ها و نیروگاه ها از منابع حاصل از اصلاح قیمت حامل های انرژی باید کم شود تا به حساب سازمان هدفمندسازی یارانه ها واریز شود.

  وی افزود: براساس محاسبات انجام شده در سال ۹۵ حدود ۳۶هزار میلیارد تومان منابع باید به حساب سازمان هدفمندی یارانه ها واریز شود این در حالی است که دولت رقم حدود ۳۱هزار میلیارد تومان ومرکز پژوهش های مجلس رقم۴۸هزار میلیارد تومان را برای درآمد حاصل از اصلاح قیمت حامل های انرژی محاسبه کرده بود.

  رئیس دیوان محاسبات کشور افزود: دولت میزان ارزش ریالی قیر بلاعوض را در محاسبات خود لحاظ کرده بود که دیوان محاسبات اعلام کرد ملاک قانون است، البته آقایان نوبخت و حاج بابایی اعلام کردند گزارش دیوان محاسبات قابل قبول است.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار