رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۴۵ | کد خبر : 66325
 • فساد سازمان‌یافته بخشی از پروژه نفوذ برای ناامیدی مردم است/ مدیر هزارمیلیاردی درد مردم را نمی‌فهمد/ صنعت خودرو قربانی پورسانت شده

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، سیدنظام‌الدین موسوی مدیرعامل خبرگزاری فارس، شامگاه پنج‌شنبه ۱۴ بهمن در مسجد و حوزه علمیه امام مهدی در سخنانی با اشاره به اینکه عده‌ای امروز به دنبال ناامیدکردن مردم از انقلاب و با نفوذ به قصد یارگیری به دنبال مأیوس‌کردن مردم هستند، گفت: پروژه فساد بخشی از طرح نفوذ است و الا چطور می‌شود که در یک صندوق که متعلق به معلمان بوده و آنان ریال به ریال از حقوق خود را در آن اندوخته‌اند بدون کمترین ضمانتی به یک نفر وام دهند؟

  وی با تصریح براینکه خود یکی از آن معلمان برای ۵ میلیون تومان وام باید انواع و اقسام ضمانت‌ها را بدهد  اگر یک روز پرداخت قسطش عقب بیفتد به طور گسترده آبرویش را می‌برند، اظهار داشت: چطور یک نفر صرفاً با دسته چک و یا زمینی به ارزش یک دهم مبلغ وام، هزار میلیارد تومان از صندوق ذخیره فرهنگیان وام می‌گیرد؟

  موسوی در ادامه با ذکر مثالی از تلاش‌های پروژه نفوذ جهت ناامید کردن مردم از انقلاب گفت: یک ابربدهکار بانکی که ۲۳۰۰ میلیارد تومان بدهی دارد با کمک و سفارش یک فرد متنفذ در دولت در شعبه خارجی یکی از بانک‌ها هزار میلیارد تومان تسهیلات با سود نزدیک به صفر درصد می‌گیرد و بعد در داخل کشور آن را به ریال تبدیل کرده و با سود نزدیک به ۳۰ درصد سپرده‌گذاری می‌کند؛ اینها همه خیانت، نفوذ و فساد است که با هدف ناامید کردن مردم صورت می‌گیرد.

  وی با یادآوری تأکید مقام معظم رهبری بر مسئله مبارزه با فساد که به همین خاطر صورت می‌گیرد؛ گسترش فساد در کشور را پروژه خواند و خاطرنشان کرد: فساد را از سال‌ها قبل تئوریزه کرده‌اند؛ چرا که رئیس دولت سازندگی می‌گفت اگر سدی را با هزینه ۱۰۰میلیارد تومان می‌سازیم باید بپذیریم که ۵ میلیارد تومان آن مشمول فساد شود.

  مدیرعامل خبرگزاری فارس با ذکر این نکته که مردم با مشاهده اینگونه مفاسد می‌پرسند آیا ما انقلاب کردیم که شاهد این فسادها باشیم، گفت: زندگی، خودرو و مسکن نیروهای انقلاب را از نزدیک ببینیم که در چه سطحی زندگی می‌کنند و آن را مقایسه کنیم با آن مدیری که ثروت رسمی‌اش هزار میلیارد تومان بوده و در ۱۸ شرکت عضو هیأت مدیره است و یا دیگر مسئولی که ویلای ۴ هزار متری در لواسان دارد؛ اینها چگونه می‌خواهند درد مردم را بفهمند؟

  وی با تأکید براینکه هیچ مخالفتی با ثروت مشروع وجود ندارد، تصریح کرد: البته یک مقام مسئول در جمهوری اسلامی نباید این مقدار انباشت ثروت داشته باشد. همانطور که رهبر معظم انقلاب هم فرموده‌اند پیوند قدرت و ثروت برای کشور فسادآفرین است.

  موسوی خطاب به مسئولینی که ۱۶ میلیارد دلار برای خرید هواپیما هزینه کرده‌اند، گفت: ما با خرید هواپیما مسئله‌ای نداریم و ای کاش روزی برسد که همه مردم ما سوار هواپیما شوند اما موقعی که ۹۷ درصد مردم با وسایل نقلیه دیگری به جز هواپیما تردد می‌کنند چرا باید ۱۶ میلیارد دلار هزینه خرید هواپیما شود، آن هم هواپیماهایی که بعضی از آنها اصلاً در فرودگاه‌های ما قابل نشست و برخاست نیستند. در حالی که سالانه ۲۸ هزار کشته در جاده‌ها می‌دهیم.

  دبیر انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان در ادامه گفت: چرا اجازه نمی‌دهند که صنعت خودروی ما رشد کند زیراکه پورسانت در آن است در این صورت چه دلیلی دارد که همان شرکت‌های فرانسوی که پس از تحریم ایران، کار را  رها کرده و رفتند الان دوباره برگشته‌اند.

  وی با توصیه به مسئولان خودروی کشور جهت هزینه‌کردن یک میلیارد دلار از ۱۶ میلیارد دلار هزینه شده جهت خرید هواپیما برای تحقیق و توسعه با هدف خودکفایی در تولید خودرو عنوان داشت:‌ مقام معظم رهبری بارها بر اولویت‌بندی برای موضوعات کشور تأکید داشتند.

  موسوی با انتقاد از عدم پرداخت بودجه مترو از سوی دولت گفت: در اوج تحریم‌ها ۱۰۰ کیلومتر مترو در تهران کشیده شد اما دولت به وظیفه‌اش در این قبال عمل نکرده و کمک نمی‌کند و اگر کمک‌های لازم را برای توسعه ملی در شهر کرده بودند امروز مشکل تردد در تهران حل شده بود.

  وی با تصریح مجدد براینکه عدم اولویت دادن مردم به قصد ناامید کردن آنها از انقلاب بخشی از پروژه نفوذ است در ادامه خاطرنشان کرد:‌ همه تخم‌مرغ‌های خود را در سبد برجام گذاشتند در حالی که دلسوزان انقلاب مکرر به آنان می‌گفتند که پای خود را بر روی زمین سست گذاشتید و باید پایه حقوقی محکمی برای برجام بنا نهید که نتیجه عدم توجه به این توصیه‌ها این است که حالا ترامپ هر روز ما را تهدید می‌کند که می‌خواهد برجام را پاره کند. البته به نظر ما این کار را انجام نخواهد داد بلکه هدف او امتیازگیری بیشتر است.

  مدیرعامل خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه در راکتور اتمی خود بتن ریخته و صنعت هسته‌ای را تا حد زیادی تعطیل کردند اما اکنون تهدید می‌شویم، گفت: ان‌شاءالله مردم پس از مدتی متوجه خواهند شد که  مرز خدمت و خیانت کجاست و مردمی بودن را از نامردمی بودن خواهند شناخت.

  دبیر انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید براینکه عظمت انقلاب اسلامی با تکرار تاریخ آن از بین نمی‌رود و هرچه راجع‌به آن گفته شود کم است، اظهار داشت: انسان به علت حجاب معاصرت پیرامون خود را درک نمی‌کند همانند ماهی در دریا که تا در آب است قدرت نعمت را نمی‌داند.

  وی افزود: مشکلات امروز جامعه معلول دشمنی کسانی است که به دنبال پشیمان ساختن مردم از انقلاب اسلامی هستند اما با این همه انقلاب اسلامی بسیار عظیم است و نمی‌توان از کنار آن گذشت. یعنی باید سال‌های سال راجع به آن مداقه کرد که چه اتفاقی افتاد و چه جرقه‌‌ای بود که در کبیر آن روز استبداد زده حال و هوایی به ملت داد که هنوز ادامه دارد.

  موسوی با ذکر این نکته که اندیشمندان غربی نیز که بر روی انقلاب اسلامی مطالعه داشته‌اند بر تفاوت انقلاب اسلامی ایران با سایر انقلاب‌ها و پدیده‌ها تأکید دارند، گفت: انقلاب‌های روسیه و فرانسه هر کدام مبدأ تحولی در تاریخ معاصر بوده است؛ انقلاب فرانسه رنسانسی فکری، اجتماعی و سیاسی بود که تا مدت‌ها قرون را به قبل و بعد از آن تقسیم می‌کردند و هنوز هم نقطه مبدأ درباره تحولات سیاسی و اجتماعی است.

  وی با یادآوری اینکه از انقلاب روسیه تا سال‌ها به عنوان مبدأیی تاریخی که موجب از میان رفتن بسیاری از نظامات و پدید آمدن نظاماتی دیگر شد نام برده می‌شد، بیان داشت: نهضت استقلال هند، انقلاب الجزایر و جنبش مردم ویتنام در دوران خودشان دنیا را به خود متوجه کردند اما بسیاری از اندیشمندان معتقدند که جنس انقلاب اسلامی با جنس این انقلاب‌ها و جنبش‌ها متفاوت است؛ هرچند که هر کس از ظن خود ریشه‌های انقلاب اسلامی را مورد بررسی قرار می‌دهد اما درباره تفاوت جنس انقلاب اسلامی با سایر انقلاب‌ها همه متفق‌القولند.

  ادامه دارد…

  ادامه دارد…

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار