• تاریخ انتشار: شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۰ | کد خبر : 66519
 • شورای شهر نتوانسته به طور کامل به وظایف و برنامه‌های خود عمل کند

  معاون کل نهاد ریاست جمهوری با اشاره به حادثه پلاسکو گفت: همین که در حال حاضر همه به دنبال مقصر در ماجرای پلاسکو می گردند نشان از گستره وسیع کار دارد اما مردم نمی توانند بپذیرند که وقتی یک اتفاق خوب می افتد همه در آن شریک باشند و وقتی یک حادثه رخ می دهد هیچکس مسئولیتش را به عهده نگیرد.

  به گزارش وعده صادق به نقل از ایسنا، مرتضی بانک عصر امروز طی سخنانی در نشست شورای اداری فرمانداری تهران با گرامیداشت فرا رسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: در این روزها باید از یار امام و دوست قدیمی رهبری و خدمتگزار مردم، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی یاد کنیم که برای رسیدن به دستاوردهای انقلاب در مقاطع مختلف با وجود ناملایمات، ایستاد و مردم نیز در تشییع پیکر این عزیز سفر کرده نشان دادند به خوبی می‌دانند چه کسی خدمت می‌کند و ثابت کردند که وقتی بین خدمتگزار و مردم رابطه صادقانه‌ای وجود داشته باشد، دیگر مسائل حاشیه‌ای و عنادها نمی‌تواند خللی ایجاد کند.

  وی افزود: مردم مستحق آنند که خدمتگزارانشان شب و روز و بی منت برایشان تلاش کنند تا بیش از پیش برای رسیدن به اهداف انقلاب و حل مشکلات جامعه فعالیت کرده باشیم.

  معاون کل نهاد ریاست جمهوری با تقدیر از اقدامات و فعالیت‌های صورت گرفته توسط فرمانداری تهران و گرامیداشت یاد شهدای آتش نشان حادثه ساختمان پلاسکو، ادامه داد: امیدوارم وقایعی چون حادثه پلاسکو دیگر در تهران اتفاق نیفتد که برای رسیدن به این هدف باید همگی در یک مسیر تعیین شده مشخص و قانونی حرکت کنیم تا دیگر نگران رخ دادن حوادثی از این دست نباشیم.

  وی افزود: کسانی که مسئولیت چنین شهر بزرگی را به عهده می گیرند باید قدرت استفاده از نظرات و انتقادات و پیشنهادات را داشته باشند که این مهم تا اندازه زیادی توسط فرمانداری تهران انجام می شود اما باید این روند با سرعت و همت بیشتری ادامه یابد.

  بانک با تاکید بر اینکه فرمانداری باید بیش از سایر دستگاهها با مشکلات مردم آشنا باشد، گفت: باید مجموعه فرمانداری بکوشد که برای حل مشکلات مردم و انتقال آنها به سایر مسئولان از مدیران عالی‌تر حتی در سطح وزیر و مدیران روابط عمومی سازمان ها گزارش بخواهد و  از چنین افرادی را هم برای حضور در جلسات خود دعوت به عمل آورد.

  وی افزود: تنها فرماندار و استاندار نمی توانند مدیریت کلان شهر را به عهده بگیرند بلکه تمامی مدیران اجرایی باید چنان ظرفیتی داشته باشند که با مدیران شهری هماهنگ باشند و به آنها پیشنهاد دهند و از آنها پیشنهاد پذیرند.

  معاون کل نهاد ریاست جمهوری با بیان اینکه مشکلات تهران کم نیست، اظهار کرد: برخی از این مشکلات چون حادثه پلاسکو، کارتن‌خواب‌ها و آلودگی هوا و نیاز به خانه و مسکن برای برخی شهروندان خود را زمانی نشان داده و نشان خواهد داد، اینها مسایل مهم و اساسی است و اولین جایی که انتظار می رود بتواند برای حل آنها چاره ای بیندیشد همین مدیریت شهری است که به راه انداختن کمیته هایی برای پیگیری این مسائل می تواند کمک کننده باشد و اگر لازم بود به مقامات بالاتر نیز در این زمینه گزارش هایی داده شود.

  وی ادامه داد: همین که در حال حاضر همه به دنبال مقصر در ماجرای پلاسکو می گردند نشان از گستره وسیع کار دارد اما مردم نمی توانند بپذیرند که وقتی یک اتفاق خوب می افتد همه در آن شریک باشند و وقتی یک حادثه رخ می دهد هیچکس مسئولیتش را به عهده نگیرد.

  بانک گفت: وقتی گزارش می شود که ۵۵۰ مدرسه فرسوده است و کل امکانات عمرانی هم برای آن گذاشته شود، ده سال دیگر به پایان می رسد، نتیجه بخش نیست. فقط نباید به امکانات دولت تکیه کرد و یک فرماندار هم به راحتی نمی تواند یک مجموعه هشت و نیم میلیون نفری را اداره کند.

  معاون کل نهاد ریاست جمهوری تصریح کرد: وقتی اتفاقی مثل پلاسکو می افتد باید تا می‌توانیم از امکانات شهری استفاده کنیم که از جمله آنها همین نمایندگان شورای شهر و مجلس هستند.

  وی با بیان اینکه به نظر می‌رسد شورای شهر نتوانسته به طور کامل به وظایف و برنامه‌های خود عمل کند، افزود: وقتی شهر تهران پر از برج و ساختمان های بلند شده است که جابجایی هوا را هم مشکل کرده است، نشان از این دارد که نظارت کامل و جدی صورت نگرفته است. ظرفیت شورای شهر بیش از این است و نظارتش باید جدی‌تر باشد.

  بانک ادامه داد: دولت در شرایط سختی مدیریت کشور را به عهده گرفت و برنامه‌ریزی های دولت به خصوص با کاهش قیمت نفت مشکلات زیادی را متحمل شد و من در تعجبم که چگونه توانستیم سال ۹۴ را پشت سر بگذاریم.

  وی گفت: برجام اتفاق افتاده و ما از بسیاری از مسائل اقتصادی هم عبور کرده‌ایم، کاهش قیمت نفت را برخی از کشورها برنامه ریزی کردند تا تاثیر مثبت برجام را برای ما خنثی کنند، اما آنها که چنین نیتی داشتند از کاهش قیمت نفت، خودشان بیشتر ضرر کردند تا ما. علی رغم این مشکلات شاهد رشد اقتصادی بودیم و هیچ مشکلی هم در کنترل تورم به وجود نیامده است.

  بانک افزود: اقتصاد واسطه‌ای که در سال‌های پیش حاکم بود باعث این همه فساد شد که هنوز هم آثارش باقی است. ۱۲۴ هزار میلیارد تومان فقط طرح های باقیمانده از دولت قبل بود و در چنین شرایطی دولت آقای روحانی کار آمد. اساسا در طول تاریخ اقتصادی ما مگر احتساب رشد اقتصادی بدون درنظر گرفتن فروش نفت بوده است که امروز می گویند این رشدی که دولت اعلام می کند با احتساب فروش نفت است. این درحالی است که قیمت نفت کاهش شدیدی داشته است.

  وی گفت: کسی نگفته است که تورم را به صفر درصد رسانده که عده‌ای می گویند پس چرا قیمت‌ها در طول زمان بالاتر می رود. ظاهرا قرار است هر اتفاق خوبی که توسط دولت می افتد را عده‌ای زیر سوال ببرند و نفی کنند.


  معاون کل نهاد ریاست جمهوری گفت: یادمان باشد روزی که دولت را تحویل گرفتیم تهیه دارو چه وضعیتی در کشور داشت، و امروز تولید دارو نود و پنج درصدش در کشور انجام می‌شود.

  وی ادامه داد: من زمانی فرمانده سپاه کرمان بودم و حاج قاسم سلیمانی فرمانده عملیات ما بود.  چند وقت پیش خدمت ایشان بودم و ایشان گفت ما هیچ وقت مانند امروز به این شکل و با این سهولت امکانات خود را برای بسیج و سپاه و به این راحتی از سازمان برنامه و بودجه دریافت نکرده‌ایم.

  بانک تصریح کرد: بعضی خوشحال‌اند که امروز کسی آمده است که می‌تواند برجام را به هم بزند. خیالتان راحت باشد که چنین اتفاقی نمی‌افتد، آقایی که از آمدن ترامپ خوشحال هستی برو و حرفهای ترامپ را بشنو که می گوید ایران در ماجرای برجام سر ما را کلاه گذاشته است، آیا این حرفها نشان دهنده هنر دیپلماسی ما نیست؟ آیا نباید به خودمان افتخار کنیم؟

  وی ادامه داد: این مردم دو سرمایه خوب دارند که در این دولت هم تقویت شده است، یکی امید است که هرکس آن را نشانه بگیرد کار غلطی کرده و در حق مردم جفا نموده است. سرمایه دیگر مردم هم آرامش است که دولت به خوبی آن را در کشور ایجاد کرده است. اما برخی تا قیمت دلار چند روزی تغییر کرد، خوشحال شده بودند که دولت ناموفق بوده و نتوانسته کارش را درست پیش ببرد اما دولت به خوبی بازار را کنترل کرد.

  بانک افزود: در ماه های آینده که انتخابات در پیش است امیدواریم مردم به صحنه بیایند و کسانی که می خواهند جامعه را ناامید کنند را ناامید گردانند، چرا که این دولت با مردم است و با مردم خواهد ماند.

  انتهای پیام

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار