رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۱ | کد خبر : 6665
 • در جلسه شورای اسلامی شهر قم؛

  بودجه ۲۱۲۰ میلیارد تومانی شهرداری قم تقدیم شورا شد

  شورای اسلامی شهر قم

  به گزارش مهر، سید مرتضی سقائیان‌نژاد شهردار قم در جلسه شامگاه یکشنبه شورای اسلامی شهر قم، بودجه دو هزار و ۱۲۰ میلیارد تومانی شهرداری قم برای سال ۹۵ را برای بررسی به شورای شهر تقدیم کرد.

  محسن رنجبر، معاون برنامه‌ریزی شهرداری قم در توضیح این بودجه گفت: ما در شهرداری قم در مرحله گذار از یک سازمان بدون برنامه مدون به سمت ایجاد یک سازمان دارای برنامه هدفمند هستیم.

  وی ادامه داد: بودجه سال آینده شهرداری قم باید الزامات رسیدن به چنین سازمانی را در خود داشته باشد و ما را برای تدوین سند چشم‌انداز قم آماده کند.

  معاون شهردار قم ایجاد نظام‌های مدیریتی نوین را از جمله نیازهای تدوین این سند دانست و ابراز داشت: نظام حسابداری تعهدی، نظام مدیریت منابع انسانی، نظام ارزیابی عملکرد، نظام آمار و اطلاعات مکانی، نظام بودجه‌ریزی عملیاتی، نظام کنترل پروژه و چندین نظام دیگر لازم است تا شهرداری به ساختاری محکم برای برنامه‌محور شدن تبدیل شود.

  وی افزود: شهرداری قم نیاز به یک برنامه راهبردی ۵ ساله دارد که مقدمات آن به وجود آمده است.

  رنجبر گفت: امیدواریم در سال ۹۶ اولین خروجی این مسیر را با تدوین یک بودجه عملیاتی بر اساس برنامه را ارائه دهیم و بودجه ۹۵ باید ما را برای رسیدن به این مسیر در کوتاه مدت یاری دهد.

  وی درباره نحوه تدوین بودجه سال آینده شهرداری قم ابراز داشت: مقدمات تدوین بودجه به صورت منطقه‌ای ایجاد شده و تمام ردیف‌ها برگرفته از نیازهای مطرح شده از سوی مدیران و کارشناسان بوده و نظرات اعضای شورای شهر در قالب سیاست‌های بودجه در آن وارد شده است.

  معاون شهردار قم به تهیه نرم‌افزار ارزیابی عملکرد اشاره کرد و افزود: از ابتدای سال ۹۵ امکان رصد ماهیانه انجام امور وجود خواهد شد و اهداف کمی ماهیانه هم رصد می‌شود.

  کاهش بدهی‌های بانکی

  وی با اشاره به خصوصیات بودجه سال ۹۵ گفت: کاهش بدهی معوق شهرداری به میزان ۴۰۰ میلیارد تومان که با اقدامات انجام شده در سال جاری موجب می‌شود بدهی‌های بانکی شهرداری قم به نصف برسد از مهم‌ترین بخش‌های بودجه است.

  رنجبر اضافه کرد: در عین حال بدهی معوق به پیمانکاران شهرداری هم در حال تعیین تکلیف است و تمرکز بر اتمام پروژه‌های نیمه تمام به میزان ۱۹۵ میلیارد تومان صورت خواهد گرفت.

  وی افزود: همچنین پروژه‌های دیگری مانند ساخت ایستگاه‌های قطار شهری و آماده‌سازی آنها برای راه‌اندازی اولیه مترو در سال ۹۶ و تکمیل ایستگاه منوریل برای راه‌اندازی این پروژه برای سال ۹۵ و پروژه تقاطع شهید محمودنژاد آغاز خواهد شد که امیدواریم با پایان این پروژه‌ها در سال ۹۵ شاهد تغییرات چشم‌گیری در شهر باشیم.

  معاون شهردار قم با اشاره به اینکه بودجه سال آینده شهرداری قم ۲۳ درصد رشد دارد، ادامه داد: قم از معدود کلان شهرهایی است که شاهد رشد در بودجه سالیانه شهرداری بوده است.

  سرانه بودجه به ازای هر خانوار

  شهردار قم هم در توضیحات تکمیلی راجع بودجه سال آینده شهرداری گفت: بودجه سال آینده در چارچوب برنامه نخواهد بود چرا که برنامه‌ای وجود ندارد اما تمام هدف ما این است که بودجه به سمت و سوی برنامه محوری برود.

  وی به سرانه بودجه شهرداری قم در بخش‌های مختلف به ازای هر خانوار اشاره کرد و گفت: اگر بپذیریم شهر قم جمعیت یک‌میلیون و صد هزار نفر دارد و تعداد خانواری که در شهر قم وجود دارد را ۳۰۲ هزار خانوار بدانیم، سرانه کل بودجه عمرانی شهر برای هر خانوار سه میلیون ۲۸۰ هزار تومان است.

  سید مرتضی سقائیان‌نژاد افزود: سرانه احداث معابر یک میلیون و ۳۷۰ هزار تومان و سرانه هوشمندسازی ۷۶ هزار تومان به ازای هر خانوار است.

  به گفته شهردار قم، سرانه خدمات شهری و محیط زیست ۳۸۸ هزار تومان و سرانه احداث و توسعه و نگهداری فضای سبز ۲۶۲ هزار تومان به ازای هر خانوار است.

  همچنین برای رفت و روب و جمع‌آوری پسماند هر خانوار در سال آینده ۲۱۴ هزار تومان هزینه می‌شود. سرانه ایمنی و بحران هم ۹۹ هزار تومان و سرانه فرهنگی و نشاط شهری ۵۰ هزار تومان است.

  هزینه ۶ و نیم میلیارد تومان برای پیاده‌روسازی

  سقائیان‌نژاد خاطرنشان کرد: در سال آینده برای ممیزی املاک ۴ میلیارد، تملک زمین‌ها برای کمربند سبز شهر دو میلیارد تومان، توسعه سیستم‌های حمل و نقل هوشمند ۲۳ میلیارد تومان، احداث کانال‌های دفع آب‌های سطحی یک میلیارد و ۷۰۰ میلیارد تومان، پارکینگ بازار کهنه ۹ میلیارد تومان، تجهیز آتش‌نشانی ۳۰ میلیارد تومان، تجهیز اتوبوس‌رانی ۹ میلیارد تومان، ساماندهی ورودی جعفریه ۳۰ میلیارد تومان و خرید گل و گیاه ۵ میلیارد تومان هزینه خواهد شد.

  همچنین به گفته وی شهرداری قم در سال آینده نزدیک به ۶ و نیم میلیارد تومان در پروژه‌های پیاده‌روسازی و ۵ میلیارد تومان در احداث بلوار زائر هزینه خواهد کرد.

  احداث بلوار فردوسی مرجعیت کریمی زینبیه ادامه بلوار جمهور چهل اختران ضلع جنوب جمکران رینگ دوم جمکران و… از دیگر سر فصل‌هایی است که بودجه سال آینده شهرداری قم به آن اشاره کرده است.

   

  منبع: مهر

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار