رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۳۰ | کد خبر : 66657
 • دشمن می‌خواهد نبض اقتصاد ایران را تسخیر کند/ راهبردهای سه‌گانه دشمن برای نفوذ در جمهوری اسلامی

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو حجت الاسلام رئیسی تولیت آستان قدس و عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان عصر امروز با حضور در همایش ملی جریان سلطه و نفوذ که عصر امروز در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد ضمن تبریک به مناسبت ایام الله دهه فجر اظهار داشت: اگر بخواهیم واکاوی کنیم آن چه که در سی و هشتمین بهمن انقلاب شکوهمند اسلامی گذشت و پیروزی هایی که همواره این انقلاب بر نظام سلطه داشته هر سال فجری دارد، فجر ۹۵ متفاوت از پیروزی های ما در امتداد خط نورانی انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف اجتماعی و سیاسی است.

   

  وی ضمن گرامی داشت بهمن ۵۷ فجر در تمام سال ها را بر همه فجر آفرینان تبریک گفت.

   

  رئیس تولیت آستان قدس رضوی تصریح کرد: اگر انقلاب شکوهمند انقلاب اسلامی را در گذشت زمان در دهه تشکیل و تاسیس نظام اسلامی بنگریم خواهیم دید که دشمن سعی می کند نظام اسلامی تشکیل نشود، نظام سلطه و مثلث شوم انگلیس، اسرائیل و امریکاست که امتداد راهبردی در منطقه دارند همواره تلاش کرده اند تا انقلاب اسلامی پا نگیرد.

   

  عضو هیئت ریسه مجلس خبرگان از جمله اقدامات خصمانه و مانع تراشی های این مثلث شوم را راه انداختن جنگ تحمیلی هشت ساله، جریان منافقین و به تبع آن ۱۷ هزار شهدای ترور برشمرد و بیان داشت: در این جریان رئیس جمهور، نخست وزیر، رئیس دیوان عالی کشور و بسیاری از خدمتگذاران به شهادت رسیدند.

   

  رئیسی در ادامه یاداور شد: جریان نفوذ بنی صدر یکی از موضوعات قابل تحلیل در دهه تثبیت انقلاب اسلامی است در دهه دوم که همان دهه تثبیت انقلاب اسلامی است دشمن سعی می کند تا نظام جمهوری اسلامی را بسیار ناکارآمد جلوه دهد به این که آیا نظام می تواند مبتنی بر دین جامعه را اداره کند آنها همواره می خواستند تا به وسیله تشکیک و تردید افکنی در کارآمدی این نظام مقدس شبهه سازی کنند.

   

  وی با اشاره به دهه سوم انقلاب شکوهمند اسلامی و کارشکنی های دشمن علیه این انقلاب تصریح کرد: دشمن در دهه سوم بعد از ناامیدی از ناکامی های گذشته تلاش کرد تا پیام انقلاب شکوهمند اسلامی از مرزها عبور نکند و به سایر کشورها و ملل کشیده نشود این پیام در درون همین مرزهای جغرافیایی متوقف شده و دچار ایستایی شود اما دهه سوم در توسعه پیام انقلاب اسلامی بسیار موفق بود و توانست این پیام را ملت های آزادی خواه برساند.

   

  رئیس تولیت آستان قدس رضوی با بیان این که دهه چهارم دهه پیشرفت و عدالت نامگذاری شد افزود: این دهه با جریان بیداری اسلامی در منطقه همراه شد از این رو دهه چهارم دهه با اهمیتی است که امروز مسئله خدا خواهی، حق خواهی، عدالت خواهی، بازیافتن هویت دینی و اسلامی در میان مردم مسلمان پررنگ شده است.

   

  عضو هیئت ریسه مجلس خبرگان تصریح کرد: تلاشی که امروز در امتداد راهبردی نظام اسلامی وجود دارد از یمن گرفته تا قلب افریقا رساندن پیام انقلاب اسلامی و  بسیاری از کشورهای دنیا پیام بیداری را دریافت کردند و طبیعتا عرصه را برای دشمن تنگ و دشمن را دچار استیصال کردند.

   

  رئیسی  تصریح کرد: استکبار پس از فروپاشی شوروی اسلام متعهد و ناب را که پرچم دار آن جمهوری اسلامی ایران بود مانع چپاول گری خود می دانست از این رو به دنبال ترویج فرهنگ مصرف زدگی، غرب زدگی، رفاه زدگی و تعویض این عبارات به جای فرهنگ مقاومت ، شهادت خواهی و اسلام خواهی بود.

   

  وی با بیان اینکه دشمن به دنبال اختلاف افکنی، ترویج فرهنگ مبتذل غربی، ایجاد گروه های تروریستی و حکومت های وابسته بود تصریح کرد: دشمن به دنبال نفوذ فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی، تغییر رفتار و تفکر انقلابی جمهوری اسلامی و تغییر ساختار نظام است.

   

  رئیسی به راه انداختن جنگ رسانه ای، فتنه و اعمال تحریم های بی سابقه علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی را در راستای پدیده نفوذ دانست و افزود: چه بسا اگر هشدارهای به موقع رهبر معظم انقلاب نبود دشمن به اهداف شومش دست می یافت.

   

  تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه باید هم دشمن را بشناسیم و هم ترفندها و ابزار نفوذش را ادامه داد: اگر بخواهیم خودمان را بشناسیم باید ابتدا مولفه های قدرت را شناسایی کنیم چرا که اگر مولفه های قدرت شناسایی نشود نمی توانیم از نظام پاسدای کنیم. ایمان، اعتقاد و باور مردم متدین در صحنه، آمادگی مردم برای خطر کردن، فقه و دین، رهبری انقلاب و از مهمترین مولفه های قدرت ما محسوب می شوند.

   

  رئیسی با بیان این که تخریب باورهای فرهنگی و روحیه انقلابی، ترویج فرهنگ سکولار، از اهداف دشمن است تصریح کرد: تغییر سبک زندگی اسلامی و تغییر خطوط قرمز فرهنگی و تغییر ذائقه مردم از دیگر مقاصد دشمن است.

   

  وی افزود:  دشمن به دنبال این است که ذائقه مردم ما را تغییر دهد در حقیقت ذائقه سازی یکی از کارهایی است که دشمن دنبال می کند و این کار مرزبانان عرصه فرهنگی است که دیده بانی کنند و هشدار دهند و اجازه ندهند سطح فرهنگی دینی تغییر پیدا کند.

   

  تولیت آستان قدس رضوی بیان داشت: دشمن در نفوذ سیاسی به دنبال تخریب نهادهای برخواسته از انقلاب از طریق تهمت زدن به آن ‌ها است؛ در حقیقت نفوذ سیاسی تلاش برای تغییر رفتار نظام با هدف تضعیف محور مقاومت، کوتاه آمدن و سازش کاری است.

   

  رئیسی با بیان این که دشمن در نفوذ اقتصادی به  دنبال تسخیر نبض اقتصاد کشور است یادآور شد: آن‌ها می خواهند تا از این طریق ما وادار به عقب نشینی کنند آنها به دنبال اقتصاد غیرمولد برای ما هستند. این در حالی است  که نسخه نجات بخش ما برای حوزه اقتصادی کشور اقتصاد مقاومتی است که نباید از اقتصاد مقاومتی، توانمندی  و منابع مان غفلت کنیم.

   

  وی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: دشمن با  به راه انداختن جنگ های نیابتی و اختلاف افکنی قومی و مذهبی است این در حالی است که قانون اساسی، رهبری و نهادهای انقلاب بهترین مدافع اقوام و مذاهب در کشور هستند.

   

  تولیت آستان قدس رضوی تاکید کرد: خدمت رسانی خالصانه به محرومان به ویژه در مرزها می ‌تواند بستر نفوذ را از بین ببرد. چرا که دشمن از محرومیت ها سو استفاده می کند در حالی که دیروز دشمن برای مقابله با ما لشکرکشی می کرد امروز همه داشته های مان را مورد هدف قرار داده و تهدید می‌ کند.

   

  وی راهبردهای کلان برای مقابله با جریان نفوذ نظام سلطه علیه کشورمان را این گونه برشمرد: توجیه و آگاه سازی مدیران، مسئولان و نخبگان نسبت به مسئله نفوذ، ضرورت اشراف اطلاعاتی برای دستگاه های اطلاعاتی، امنیتی، فرهنگی و اقتصادی، تبیین گفتمان امام و رهبری، مصون سازی و بصیرت آفرینی نسل جوان از سوی دستگاه های فرهنگی و…

   

  وی در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: از بین بردن روحیه بسیجی بسترساز نفوذ امنیتی است، روحیه بسیجی منشا خدمات گشایش در مقابل نفوذ است، اقدامات سپاه در مرزها برای محرومیت زدایی کار بسیار مطلوبی است و بهترین راه مقابله با نفوذ خدمت رسانی به مردم محروم است، البته پرچم دار این خدمت رسانی رهبر معظم انقلاب هستند.

   

  رئیسی در پایان خاطر نشان کرد: دشمن در نفوذ سیاسی تلاش می کند برای تغییر رفتار سیاسی نظام مقدس جمهور ی اسلامی محور مقاومت را تضعیف کند در حقیقت راهبرددشمن در حوزه نفوذ سیاسی تخریب نهادهای وابسته به انقلاب است که استکبار همواره تخریب نهاد مقدس سپاه و بسیج در جامعه را دنبال می کند.

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار