تصویب لایحه بودجه ۹۵ به سال آینده موکول شد/نفت ۴۰ دلاری در لایحه بودجه غیر واقعی است

0 0

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان این که تصویب لایحه بودجه ۹۵ به سال آینده موکول می‌شود، گفت: قیمت نفت ۴۰ دلاری در لایحه بودجه ۹۵ غیر واقعی است و باید کاهش یابد.

خبرگزاری فارس: تصویب لایحه بودجه 95 به سال آینده موکول شد/نفت ۴۰ دلاری در لایحه بودجه غیر واقعی است

به گزارش وعده صادق؛ جعفر قادری در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، درباره وضعیت تصویب کلیات لایحه بودجه سال ۹۵ اظهار داشت: با توجه به شرایط کنونی و پیش رو بودن انتخابات، امکان تصویب بودجه سال ۹۵ وجود ندارد، بنابراین بررسی لایحه بودجه بعد از انتخابات مجلس شروع خواهد شد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اینکه دولت طبق قانون آیین‌نامه داخلی مجلس، باید بودجه دو دوازدهم ارائه دهد، تصریح کرد: اینکه دولت در برابر این موضوع مقاومت می‌کند، درست نیست و باید طبق قانون عمل شود، تا پایان سال نیز می‌توان بودجه دو دوازدهم را تصویب کرد.

این نماینده مجلس در مورد قیمت نفت در لایحه بودجه ۹۵ عنوان کرد: قیمت هر بشکه ۴۰ دلار با توجه به شرایط کنونی که قیمت نفت کمتر از ۲۷ دلار است، منطقی نیست و باید راجع آن بحث و بررسی بیشتر صورت گیرد.

وی در مورد سهم صندوق توسعه ملی نیز از منابع نفتی در سال آینده عنوان کرد: دولت برای سال آینده سهم این صندوق را ۲۰ درصد پیش بینی کرده، در حالی که سیاست‌های کلی برنامه ششم و سهم حداقل ۳۰ درصدی صندوق حداقل از منابع نفتی صراحت دارد عملا در این موضوع بر خلاف سیاست‌های ابلاغی عمل شده که جای تامل و بررسی دارد.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.