• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۱۵ | کد خبر : 66910
 • سوئیس ظرف یک سال ۸۸۰ زلزله را تجربه کرد

  مرکز لرزه‌نگاری سوئیس اعلام کرد: در سال ۲۰۱۶ میلادی ۸۸۰ زمین لرزه در این کشور رخ داده که از میانگین ۴۰ ساله بیشتر بوده است.

  به گزارش وعده صادق به نقل از ایسنا، طبق اعلام مرکز لرزه‌نگاری سوئیس ۳۱ مورد از این زلزله‌های ثبت شده، بیشتر از ۲.۵ ریشتر قدرت داشته‌اند. همچنین در دو “کانتون” (ایالت‌های سوئیس) “وله” و “گراوبوندن” بیشترین تعداد زلزله ثبت شده است.

  بر اساس گزارش این مرکز، بزرگترین زمین لرزه سال ۲۰۱۶ در این کشور، زلزله ۴.۱ ریشتری در روستای “وله” بوده که البته خسارتی به دنبال نداشته است.

  زمین لرزه‌ای با این ریشتر، تنها هر یک تا سه سال، یکبار در سوئیس رخ می‌دهد که آخرین بار آن در سال ۲۰۱۳ بوده است.

  با این حال کارشناسان مرکز لرزه نگاری سوئیس معتقدند اگرچه این کشور در سال ۲۰۱۶ بیشترین تعداد وقوع زلزله را از میانگین ۴۰ ساله تجربه کرده اما چنین حوادثی طبیعی است و هشداری برای سال‌های بعدی به حساب نمی‌آید.

  به گزارش وعده صادق به نقل از سایت اینترنتی لوکال، همچنین در این کشور وقوع زمین لرزه‌های مهیبی به بزرگی ۶ ریشتر یا بیشتر تنها هر ۵۰ تا ۱۵۰ سال یکبار رخ می‌دهد و از آنجا که آخرین زلزله ۶.۲ ریشتری در سال ۱۹۴۶ در “وله” رخ داده به این ترتیب متخصصان زمین‌شناسی پیش‌بینی می‌کنند که این کشور تا سال ۲۰۴۰ یک زمین‌لرزه بزرگ دیگر را تجربه می‌کند.

  با این حال ایتالیا در همسایگی این کشور امسال (۲۰۱۶) شاهد چندین زمین لرزه مرگبار بود که برخی از آنها در جنوب سوئیس نیز احساس شدند.

  انتهای پیام

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار