رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۰ | کد خبر : 66927
 • روایت سخنگوی شورای نگهبان از وقوع انقلاب/ علل سرنگونی رژیم شاه از قول کدخدایی

  عباسعلی کدخدایی

  عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در گفت و گو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان درباره وقوع انقلاب اسلامی ایران اظهار کرد: انقلاب اسلامی ما به تعبیر حضرت امام خمینی(ره) انفجار نور بود و مقصود امام از این جمله این بود که ما در یک وضعیت ظلماتی،‌ تیره و تاریک و مشحون از ظلم و ستم در رژیم ستم شاهی پهلوی گرفتار شده بودیم که با وقوع انقلاب از آن رهایی پیدا کردیم.

  وی افزود: استکبار جهانی از طریق دست نشانده خود یعنی رژیم ستم‌شاهی ضمن اینکه منابع ما را غارت می‌کرد هرگونه ظلم و ستمی را هم که می‌خواست بر مردم ما روا می‌داشت به گونه‌ای که شاهد بودیم جوانان،‌ زنان و مردانی از کشور ما در سیاه چال‌های رژیم طاغوت شکنجه و شهید شدند.

  سخنگوی شورای نگهبان تاکیدکرد: طبیعتا ظلم و ستم رژیم ستم‌شاهی منجربه این شد که مردم اعتراض کنند و انقلاب رخ دهد.

  کدخدایی تصریح کرد: علاوه بر این یکی از سیاست‌های ظالمانه‌ای که رژیم طاغوت در پیش گرفته بود حذف اسلام و احکام اسلامی بود و این در شرایطی در حال وقوع بود که مردم ما مسلمان،‌ مومن و متدین بودند و حذف اسلام و احکام اسلامی را قبول نمی‌کردند.

  وی خاطرنشان کرد: حذف اسلام از سوی رژیم شاه سبب شد تا مردم با رهبری هوشمندانه حضرت امام خمینی(ره) نهضت انقلاب را آغاز کنند هر چند امام خمینی(ره) از سال‌های دور جریان انقلاب را آغاز کرده بود و به عنوان یک مرجع تقلید مردم را در راس اعتراضات و حرکتها علیه نظام ستم‌شاهی همراهی می‌کرد.

  سخنگوی شورای نگهبان تاکید کرد: اگر چه وقوع انقلاب از زمان آغاز نهضت یعنی سال ۱۳۴۲ تا ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ طولانی شد اما رهبری الهی امام خمینی(ره) منجربه این شد که مردم هم بصیرت و آگاهی بیشتری پیدا کنند و هم تحت لوای شعارهای اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) اعتراض‌های خود را سازماندهی کنند تا بتوانند در ۲۲ بهمن سقوط نظام شاهنشاهی را رقم زده و شجره طیبه نظام جمهوری اسلامی ایران را تشکیل دهند.

  کدخدایی درباره فعالیت‌های خود در جریان انقلاب اظهارکرد: بنده در زمان انقلاب جوان بودم و سالهای پایانی دبیرستان را می‌گذراندم اما در توزیع کتاب‌های اسلامی و حرکت‌های مردمی و تظاهرات و راهپیمایی‌ها علیه رژیم شاه حضور پیدا می‌کردم.

  وی خاطرنشان کرد: حضور بنده در قبال دریای عظمت و احساساتی که در بین ملت پیرامون انقلاب و امام خمینی(ره) وجود داشت حضور ناچیزی بود اما تلاش کردم که حتی اگر شده اقدام کوچکی را در مسیرانجام دهم در فعالیت‌های انقلابی مشارکت داشته باشم.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار