رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۵ | کد خبر : 66930
 • وکیل‌الدوله‌ها ضربه‌گیر رئیس دولت می‌شوند!

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، روزنامه آفتاب یزد روز گذشته با تیتری عجیب روی عکس تمام‌قد و دو‌نفره علی مطهری و مسعود پزشکیان منتشر شد: «فداییان روحانی». آیا قرار است مطهری و پزشکیان برای روحانی فدا شوند؟ این سؤال خودش هم شگفتی دارد، جوابش را اما می‌شود در متن گزارش یافت و شگفت‌زده‌تر هم شد.

  گزارش آفتاب یزد از تحلیل استراتژی اصولگرایان در انتخابات و بیان تعدد کاندیدای اصولگرایان شروع می‌شود که قرار است «به گونه‌ای در مناظرات انتخاباتی صحنه‌آرایی شوند که حسن روحانی در نقش کاندیدای واحد در یک سوی میز مناظره قرار بگیرد و کاندیداهای اصولگرایان با شمایل متفاوت، در سوی دیگر این میز تا رئیس دولت تدبیر و امید در معرض آماج حملات و انتقادات باشد. » آفتاب یزد برای آنکه ثابت کند تحلیل درستی ارائه داده، لیستی هم از این کاندیدای ادعایی اصولگرا می‌‌آورد که فقط گنجاندن نام مرضیه وحیددستجردی در این لیست، در حالی که بارها رسماً اعلام کرده چنین قصدی ندارد، بر بی‌اعتباری آن صحه می‌گذارد. در ادامه، آفتاب یزد در حالی که نگرانی اصلاح‌طلبان از نبرد حسن روحانی در برابر چندین اصولگرا در عرصه رقابت‌ را به تصویر می‌کشد، با رونمایی از یک خبر، جمله‌ای را به روحانی منتسب می‌کند که البته هنوز از سوی دفتر رئیس‌جمهور تأیید یا رد نشده است:

  «بنا به گفته منابع آگاه به آفتاب یزد، خود حسن روحانی از سران اصلاحات خواسته است تا افرادی را به همراه او روانه کارزار انتخابات کنند تا آنها به یاری‌اش بشتابند و در برابر هجوم حملات اصولگرایانه از او و سیاست‌های او دفاع کنند. » آفتاب یزد در ادامه تأکید می‌کند که «بنا بر این است که این یار کمکی نقش مهره‌های قلعه در بازی شطرنج یا ضربه‌گیر حسن روحانی را بازی کند و علاوه بر ممانعت از کیش و مات شدن رئیس دولت تدبیر و امید، پس از پایان مناظرات، صحنه انتخابات را ترک نماید. فردی چون علی مطهری یا مسعود پزشکیان!… به این افراد می‌توان عنوان ضربه‌گیر یا فدائیان حسن روحانی را اعطا کرد، چراکه این افراد قرار است به محض اتمام مناظرات انتخاباتی صحنه رقابت‌ها را به نفع حسن روحانی ترک کنند.» و با این جملات عملاً آفتاب یزد، هم به ضعف روحانی در مقابله با کاندیداهای احتمالی اصولگرایان اذعان دارد و هم تصریح می‌کند که مطهری و پزشکیان برای دولت و اصلاح‌طلبان صرفاً ابزاری هستند تا ریاست جمهوری روحانی دو دوره‌ای شود. این تقسیم نقش در پایان گزارش شکل سخیف‌تری هم به خود می‌گیرد و آفتاب یزد تأکید می‌کند که مبادا نیروهای فدایی تحت تأثیر شور و هیجان انتخابات قرار بگیرند و از عرصه رقابت کنار نکشند! در واقع بیم «جوگیری» ضربه‌گیرها و برهم زدن بازی توسط این فداییان هم وجود دارد. به نظر می‌رسد دولت خواب‌های بدی برای نواب رئیس مجلس دیده؛ شاید هم این فدا شدن هزینه حمایتی باشد که حدود یک سال پیش از دولت دریافت کردند و به پشتوانه آن نایب رئیس مجلس شدند. در حالی که فرد بالاترشان نتوانست رئیس مجلس شود!

  از سویی مطهری و پزشکیان با رأی مردم تهران و تبریز به مجلس رفته اند تا آنان را نمایندگی کنند، نه آنکه جاده صاف کن و ضربه گیر و یار کمکی دولت و رئیس جمهور باشند. با این حساب شاید بشود فهمید چرا استیضاح امثال آخوندی در مجلس، با وجود میل مردم تبریز به جایی نمی رسد و به‌رغم گذشت حدود سه ماه از حادثه قطار، وزیر راه در صحن علنی گزارشی نداده است.
  گزارش آفتاب یزد اگر در یک رسانه مخالف اصلاح‌طلبان منتشر شده بود، می‌توانست یک تحلیل افشاگرانه باشد، اما اکنون در یک رسانه اصلاح‌طلب، بیشتر از هر چیزی، بوی خودزنی می‌دهد؛ یک خودزنی ناآگاهانه ناشی از شهوت دیده شدن و ناشی‌گری ژورنالیستی و سیاسی که همزمان به اصلاح‌طلبان، به روحانی، به مطهری و به پزشکیان شلیک می‌کند و همه شأنیت آنها را در کنار همه ژست‌های استقلال مطهری و وزانت پزشکیان و یکه‌تازی روحانی بر باد می‌دهد. سال ۹۲ عارف فدا شد و امسال چهره‌های دیگر؛ اما این فقط یک شخص نیست که فدا می‌شود، فکر او، حامیان او، کسانی که باورش کرده‌اند و شخصیت او هم فدا می‌شود.

  منبع: جوان

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار