• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۴۵ | کد خبر : 66985
 • سرانه فضای ورزشی در اردبیل قابل قبول نیست

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری میزان، رضا کریمی در جلسه هیئت‌های ورزشی شهرستان اردبیل اظهار داشت:‌ در حال حاضر سرانه فضای ورزشی استان اردبیل نسبت به سایر استان‌ها بسیار پایین است و این امر به ویژه در مرکز استان اردبیل قابل قبول نبوده که باید مسئولان مربوطه توجه ویژه‌ای به افزایش سرانه فضای ورزشی در اردبیل داشته باشند.

  وی با اشاره به اینکه نمایندگان مردم استان اردبیل با جدیت پیگیر افزایش سرانه فضای ورزشی استان اردبیل هستند، گفت: نیاز است در این زمینه از ظرفیت‌های بخش خصوصی به طور همه‌جانبه استفاده شود تا بتوانیم سالن‌ها و مکان‌های ورزشی را برای حضور ورزشکاران و جوانان فراهم کنیم.

  کریمی بیان کرد: در حال حاضر استان اردبیل ظرفیت‌های بسیار بالایی در رشته‌های مختلف ورزشی دارد که انتظار داریم با سرمایه‌گذاری در این رشته‌ها ورزش استان اردبیل به جایگاه والای خود دست یابد، همان طوری که در رشته‌های انفرادی ورزشکاران استان اردبیل توانسته‌اند افتخارات زیادی را برای استان و کشورمان به دست آورند.

  نماینده مردم ‌اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس ‌ ‌از برنامه‌ریزی مجلس برای حمایت همه‌جانبه از ورزشکاران و قهرمانان ورزشی در سال آینده خبر داد و افزود: در بودجه ۹۶ برای این امر توجه ویژه‌ای شده تا بتوانیم دغدغه‌ها و نگرانی‌های قهرمانان ورزشی که همیشه پرچم جمهوری اسلامی ایران را به اهتزاز در آورده‌اند، برطرف کنیم.

  وی تصریح کرد: ورزش نقش بسیار مهمی در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد و اگر بتوانیم فضاهای ورزشی در مناطق حاشیه شهر و روستاها و مناطق محروم را تقویت کنیم بی‌شک شاهد تحول عظیمی در کاهش آسیبهای اجتماعی خواهیم بود.

  کریمی اظهار کرد: رویکرد احترام و تکریم جامعه ورزشی، قهرمانان و مربیان برای دولت و مجلس از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و در این زمینه مجلس در صدد تصویب مصوباتی است که بتواند زمینه موفقیت‌های ورزشکاران و قهرمانان ورزشی را فراهم کنید.

  زیرساختهای برگزاری مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی در اردبیل فراهم می‌شود‌

  نماینده مردم شهرستان‌های اردبیل، نیر، نمین و سرعین نیز در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر ۲ استان خوزستان و اردبیل برای برگزاری مسابقات جام جهانی کشتی فرهنگی نامزد شده‌اند و انتظار داریم با رایزنیهای لازم این مسابقات در اردبیل برگزار شود.‌

  محمد فیضی ‌اظهار داشت:‌‌ در حال حاضر زیرساختهای برگزاری مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی در اردبیل فراهم شده و برگزاری این رویداد مهم می‌تواند علاوه بر توسعه ورزش استان گام بزرگی در پویایی اقتصاد منطقه باشد و نیز شور و حال خاصی در بین جوانان اردبیلی ایجاد کند.

  نماینده مردم شهرستان‌های اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: باید وزارت ورزش و جوانان نسبت به توسعه ورزش در مناطق محروم توجه ویژه‌ای داشته باشد چرا که این مناطق نیز همانند دیگر مناطق برخوردار کشور نیاز دارند از تجهیزات و امکانات ورزشی برخوردار شوند تا استعدادهای ورزشی در مناطق محروم شکوفا شود.

  فیضی با اشاره به اینکه وزارت ورزش و جوانان باید با برنامه‌ریزی اساسی دغدغه و مطالبات مردم را برطرف کند، بیان کرد: ایجاد شور و نشاط اجتماعی و رغبت جوانان به ورزش می‌تواند گام مهمی در کاهش آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد باشد که نیاز است در این زمینه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی مد نظر قرار گیرد.

  وی اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی در تلاش برای اختصاص یک درصد از سهم دخانیات به ورزش و جوانان است که باید با لابی‌گری و رایزنیهای اساسی سهم استان اردبیل را از این بودجه دریافت کنیم تا بتوانیم ورزش استان را در مسیر پیشرفت و توسعه قرار دهیم.

  نماینده مردم شهرستان‌های اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی افزود: در تلاش هستیم وزیر ورزش را برای بررسی مشکلات ورزش استان اردبیل به این استان دعوت کنیم که انتظار داریم با حضور وزیر ورزش بسیاری از مشکلات پیش روی ورزش استان اردبیل در رشته‌های مختلف برداشته شود.

  در این مراسم روسای هیئت‌های ورزشی شهرستان اردبیل از عملکرد هیئتهای خود گزارش دادند و از روسای هیئتها و ورزشکاران برتر شهرستان اردبیل با اهدای لوح سپاس تجلیل شد.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار