• تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۰۰ | کد خبر : 67679
 • سامانه بارشی جدید از راه می‌رسد/باران و برف تا پایان هفته مهمان کشور خواهد بود

  احد وظیفه در گفت‌وگو با  خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا» درباره آخرین وضعیت جوی کشور طی روزهای آینده اظهار کرد: سامانه بارشی که در روزهای گذشته وارد کشورمان شده بود امروز نیز در برخی مناطق  کشور به فعالیت خود ادامه داد و بارشهای باران و برف در مناطقی از شرق، شمال شرق، جنوب،  جنوب شرق به‌وقوع پیوست.

  وی ادامه داد: این بارشها امروز در نیمه جنوبی فارس، نیمه غربی هرمزگان، نیمه جنوبی کرمان، نیمه جنوبی خراسان رضوی، شمال خراسان جنوبی و نیمه شرقی بوشهر از شدت بالاتری برخوردار بود.

  مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: در اواخر وقت امروز نیز برای مناطق شمال غرب، سواحل غربی خزر و برخی مناطق غرب کشور نیز بارش برف احتمال داده می‌شود.

  وظیفه با بیان اینکه بارشهای باران و برف فردا نیز در جنوب، برخی مناطق شرق، جنوب شرق، شمال غرب و سواحل غربی دریای خزر ادامه می‌یابد، گفت: با ورود یک سامانه بارشی جدید از روز چهارشنبه این بارشها در شمال غرب تقویت خواهد شد.

  وی ادامه داد: این سامانه بارشی جدید علاوه بر نواحی غربی، دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی و جنوب غرب کشور را نیز در برمی‌گیرد.

  مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: شدت بارشهای باران، برف و رگبار با ورود این سامانه بارشی غالباً بر روی  کردستان، شمال کرمانشاه، شمال زنجان، کهگیلویه و بویر احمد، بوشهر، فارس، نیمه غربی کرمان و هرمزگان خواهد بود.

  وظیفه تصریح کرد: این سامانه بارشی که از فردا وارد کشورمان می شود در روز پنجشنبه نیز غالب مناطق کشور را در برمی‌گیرد و شدت بارشهای آن  در فارس، نیمه جنوبی کهگیلویه و بویر احمد، بوشهر، نیمه غربی هرمزگان، کرمان برخی مناطق خراسان جنوبی، خراسان رضوی، شمال زنجان، گیلان و مازندران خواهد بود.

  وی افزود: در روز پنجشنبه در شمال غرب کشور کاهش دمای چهار تا ۶ درجه‌ای و در سواحل شمالی کشور پنج تا هشت درجه‌ای پیش‌بینی می‌شود.

  مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار کرد: همچنین در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه جاده‌های کوهستانی واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی و دامنه‌های البرز به علت بارش برف لغزنده خواهد بود.

  وظیفه اراک با ۱۱ درجه زیر صفر را سردترین و بندرعباس با ۲۳ درجه بالای صفر را گرمترین نقاط کشور دانست و گفت: دمای هوای امروز تهران در گرمترین لحظات به ۱۰ درجه بالای صفر رسید که این دما فردا یک درجه افزایش می‌یابد.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار