• تاریخ انتشار: جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۵ | کد خبر : 67944
 • به گزارش وعده صادق به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، ۱۴ فوریه ۲۰۱۱ روز خشم مخالفین رژیم بحرین است و سر آغاز انقلاب مردم این کشور به شمار می‌آید که ۶ سال از آن گذشته است. در ۱۵ مارس همان سال همزمان با ورود “رابرت گیتس” وزیر دفاع وقت آمریکا،  نیروهای نظامی عربستان و پس از چند روز هم نیروهای اماراتی راهی بحرین شدند و پس از آن، برخورد خشن و خونینی با مردم معترض صورت گرفت که ده‌ها کشته و صدها زخمی بجا گذاشت. دولت بحرین بنای میدان لوءلوء بحرین را تخریب کرد.

  تظاهرات و حرکات اعتراضی مخالفین و متقابلاً سرکوب گری بوسیله حاکمیت بحرین با کمک نیروهای عربستانی و اردنی بصورت درگیری نظامی، دستگیری، صدور حکم اعدام و اعمال فشارهای جسمی و در مواردی منجر به قتل همچنان ادامه دارد.

  “ویلیام اسپرینگ” فعال حقوق بشر انگلیسی در مصاحبه با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به تشریح تحولات بحرین در ششمین سالگرد انقلاب این کشور پرداخت.

  نیروهای انقلابی بحرین توسط نیروهای اشغالگر سعودی سرکوب می‌شوند

  وی در این مصاحبه گفت: واقعیت این است که بحرین در حال حاضر تحت اشغال قرار دارد و نیروهای انقلابی این کشور توسط نیروهای اشغالگر سرکوب شده‌اند. منظور من از نیروهای اشغالگر، عربستان سعودی است و در واقع بحرین در حال حاضر به بخشی از عربستان سعودی تبدیل شده است.  خواسته‌های سیاسی مردم بحرین سرکوب می‌شود و حتی عربستان خواسته‌های مردم خود را نیز سرکوب می‌کند.

  حمایت آمریکا و انگلیس از رژیم‌های سعودی و آل‌خلیفه اشتباه استراتژیکی است که در آینده مشکل ساز می‌شود

  این فعال حقوق بشر انگلیسی در پاسخ به سوال دیگری درباره دلایل سکوت جامعه بین‌الملل و به خصوص آمریکا و انگلیس در قبال جنایت‌های رژیم آل خلیفه گفت: حمایت این کشورها از رژیم‌هایی نظیر عربستان و بحرین اشتباه استراتژیک بوده و این کشورها در آینده برای آنها مشکل ساز خواهند شد. سیاست آمریکا اینگونه است که در قبال هر آن چیزی که در عربستان و بحرین روی می‌دهد سکوت اختیار می‌شود. این کشورها فقط به دنبال قرارداد بستن با عربستان و بحرین بوده و در پی منافع خود هستند.

  انتهای پیام/.

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار