• تاریخ انتشار: جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۷ | کد خبر : 67949
 • سعودی ها چه مشکلاتی در جنگ با یمن دارند؟

  به گزارش وعده صادق ،جعفر قنادباشی کارشناس مسائل غرب آسیا با بیان اینکه عربستان در لشکرکشی به یمن با مشکلات عدیده ای روبرو شده است اظهار کرد: این مشکلات از روز اول جنگ تا الان که نزدیک به دو سال زمان گذشته است به صورت مستمر افزایش پیدا کرده است که یکی از این مشکلات “ارتش ناتوان و ناآماده” سعودی است.

  وی افزود: در عرصه هوا از همان ابتدا خبرهایی منتشر شد مبنی بر اینکه سعودی ها از خلبان های اجاره ای مصری و اسرائیلی بهره می گیرند؛ فرمانده نیروی هوایی عربستان سعودی در ماههای ابتدایی جنگ به نحو مشکوکی کشته شد؛ درحالیکه خبرهایی مبنی بر مخالفت او با جنگ یمن شنیده می شد او از طریق مسموم شدن از دنیا رفت.
  قنادباشی ادامه داد: تلفاتی که بر نیروی زمینی ارتش سعودی وارد شد نیز برای دسنگاه پادشاهی عربستان نزدیک بود بسیار گران تمام شود؛ لذا آنها سعی کردند برای جنگ با یمنی ها از نیروهای اجاره ای و بیگانه استفاده کنند.
  این تحلیلگر مسائل غرب آسیا با بیان اینکه در عرصه زمین سعودی ها سعی کردند از هرجایی که نیرو وجود دارد آنها را به صورت مزدور به کار بگیرند، افزود: سعودی ها حتی از مزدوران آمریکایی نیز در جنگ با ملت مظلوم یمن استفاده کردند.
  قنادباشی ادامه داد: از همان روزهای آغازین جنگ در دو سال پیش سعودی ها اعلام کردند که ۹ کشور در جنگ یمن با آنها ائتلاف کردند؛ اما آنچه در مقام عمل دیدیم این بود که پاکستان، ترکیه و مصر به سعودی ها نیرو ندادند و این به اصطلاح “ائتلاف” باعث بی آبرویی سعودی ها شد.
  وی در پایان با اشاره به اضافه شدن ۳۵۰ نیروی نظامی کوموری به ارتش عربستان در جنگ با یمن، خاطرنشان کرد: عربستانی ها در جنگ با ملت یمن، مجبور شدند از نیروهای سودانی، جیبوتیایی و کوموری بهره بگیرند که اگر کشته هم شدند، عوارض و واکنش های مربوط به کشته شدن آنها، به داخل عربستان کشیده نشود.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار