• تاریخ انتشار: شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۴۷ | کد خبر : 72034
 • بر اساس نظرسنجی که روزنامه ایندیپندنت منتشر کرده است نیمی از مردم انگلستان از جنگ عربستان علیه یمن بی خبر اند!

  به گزارش وعده صادق طبق نظرسنجی «یوگاو» که به طور انحصاری برای روزنامه «ایندیپندنت» انجام شده است، بیش از نیمی از مردم انگلستان از جنگ عربستان علیه یمن بی‌اطلاع هستند این در حالی است که بریتانیا یکی از حامیان کلیدی این تجاوز نظامی بوده و تاکنون منجر به کشته شدن هزاران غیرنظامی شده است.

  براساس این نظرسنجی؛ تنها ۴۹ درصد از مردم بریتانیا از جنگی که عربستان در یمن از مارس ۲۰۱۵ به راه‌ انداخته  اطلاع دارند. این رقم برای گروه سنی ۱۸ تا ۲۴ سال کمتر بوده تا جایی که تنها ۳۷ درصد از این گروه سنی از این درگیری آگاه هستند.

  «هیومن اپیل»، یک سازمان خیریه بین‌المللی بریتانیا مستقر در منچستر هشدار داد که عدم آگاهی از این جنگ منجر به وخیم‌تر شدن بحران‌های بشردوستانه در یمن می‌شود.

  عثمان مقبل مدیرعامل این سازمان نیز در این رابطه اظهار داشت: این بحران در یمن فراموش شده یا به طور کامل نادیده گرفته شده است.

  طبق نوشته «پرس تی وی»، عقب‌راندن مبارزان انقلابی از صنعا و بازگرداندن عبد ربه منصور هادی یکی از وفادارترین فرد به سعودی‌ها که از سمت ریاست جمهوری خود استعفا کرده بود، از اهداف این جنگ است.

  براساس آمارهای به دست آمده، روزانه حدود ۷۵ نفر از مردم یمن در این جنگ کشته می‌شوند. از طرفی این جنگ کشور را به سمت قحطی سوق می‌دهد به طوری که ۱۴ میلیون نفر به وعده‌های غذایی منظم دسترسی ندارند. همچنین بیماری‌هایی از جمله اسهال و بیماری‌های عفونی منجر به مرگ هزار کودک شده است.

  براساس این نظرسنجی، با این وجود که قانون‌گذاران بریتانیا خواستار پایان دادن به فروش سلاح به ریاض هستند سلاح‌هایی از جمله بمب‌های خوشه‌ای ساخت بریتانیا در حملات هوایی سعودی مورد استفاده قرار گرفته است.

  پیتر سالیسبوری محقق ارشد مسائل خاورمیانه و شمال آفریقا در چاتم هاوس گفت: بریتانیا حامی اصلی قطعنامه‌‌ای از شورای امنیت سازمان ملل متحد است که عربستان از آن برای توجیه مداخله نظامی خود در یمن استفاده کرده است.

  وی همچنین اظهار داشت: بریتانیا تامین‌کننده سلاح‌های بزرگ و حامی لجستیکی نیروهای عربستان است.

  گفتنی است؛ دولت بریتانیا سلاح‌هایی از جمله جت‌های جنگنده، بمب و موشک را به ارزش ۳٫۳ میلیارد پوند به عربستان از زمان شروع جنگ علیه یمن فروخته است.

   

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها : , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار