رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: پنج شنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۳۸ | کد خبر : 7478
 • هواپیمای “ایرباس” در راه “ایران”؟ + تصاویر و مشخصات

  اخیرا زمزمه‌هایی مبنی بر خرید هواپیمای مسافربری “ایرباس” به گوش می‌رسد.

  پس از اجرایی شدن برنامه جامع اقدام مشترک گمانه زنی های بسیاری درباره امکان فروش هواپیماهای مسافربری مطرح شده که نمونه آن احتمال فروش هواپیماهای “ایرباس” در کلاس های مختلف به جمهوری اسلامی ایران است.

  درباره ناوگان حمل و نقل هوایی سخنان بسیاری وجود دارد که این ناوگان باید به صورت جدی نوسازی و بهینه سازی شود و در دو هفته اخیر مطالب گسترده ای درباره خرید 114 فروند هواپیمای “ایرباس” مطرح شده است.

  نکته جالب توجه اینکه امنیت جان مسافران و امنیت پرواز وابسته به وجود یک ناوگان حمل و نقل هوایی ایمن و چابک است و خرید هواپیماهای مسافربری “ایرباس” در جهت اعتلای امنیت پرواز مسافران بسیار مهم و تاثیر گذار خواهد بود.

  **قرارداد خرید 114 هواپیمای ایرباس

  “عباس آخوندی” وزیر راه و شهرسازی در این زمینه عنوان داشت: در چند ماه اخیر مذاکرات بسیاری را با شرکت‌های دست اول تأمین کننده هواپیما داشته‌ایم و در دو بخش بحث کرده‌ایم یکی اینکه ساختار هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران را بازسازی کنیم که در این زمینه درگام نخست برای 114 فروند هواپیما با “ایرباس”  فرانسه توافق کرده‌ایم.

  هواپیمای

  هواپیمای

  “لوران فابیوس” وزیر امور خارجه فرانسه عنوان داشت: در خصوص روابط دو کشور باید بگویم که روابط فرانسه و ایران کاملا به حالت عادی در خواهد آمد و اکنون که آقای روحانی به فرانسه می‌آید، فرصت خوبی برای پرداختن به گسترش روابط دو کشور و مسائل بین المللی و البته مسائل اقتصادی است .

  وزیر خارجه فرانسه در پاسخ به سوالی در پاسخ به چگونگی قرارداد خرید 114 فروند هواپیمای مسافربری ایرباس تصریح کرد: ما این سفر را برای دستیابی به موفقیت برنامه ریزی کرده‌ایم.

  رئیس جمهور کشورمان اکنون در سفر دوره ای به اروپا به دنبال آن است که روابط اقتصادی و تجاری را بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای عضو اتحادیه اروپا همچون فرانسه و ایتالیا را گسترش دهد و شاید در این پروسه نوسازی ناوگان حمل و نقل هوایی نیز در دستور کار باشد.

  ***ویژگی‌های  فنی هواپیماهای “ایرباس”

  “ایرباس (Airbus)” شرکت هواپیماسازی اروپایی و سازنده بزرگترین هواپیمای جت مسافربری جهان بوده و دفتر مرکزی این شرکت در شهر “تولوز” فرانسه  قرار دارد و کارخانجات آن در سراسر اروپا  گسترده می‌باشند.

  شرکت ایرباس هم‌اکنون به‌عنوان بازوی تولید هواپیماهای مسافربری “گروه ایرباس” فعالیت می‌نماید و هم اکنون  شرکت مذکور پس از “بوئینگ”، دومین شرکت هواپیماسازی جهان به‌شمار می‌آید و توانمندی‌های گسترده ای در تولید هواپیمای مسافربری دارد.

  این شرکت دارای 57 هزار کارمند و ۱۶ دفتر در کشورهای آلمان، فرانسه، بریتانیا و اسپانیا است. مونتاژ نهایی هواپیماهای “ایرباس” در شهرهای  “تولوز”  در فرانسه، “هامبورگ ” در آلمان، “سویل” در اسپانیا و  “تیانجین “در چین انجام می‌پذیرد.

  صنایع ایرباس به عنوان یک گروه اقتصادی در ۱۸ دسامبر ۱۹۷۰ تاسیس شد  . در این گروه شرکت‌های “آئرواسپاسیال فرانسوی” و “دویچه ایرباس آلمانی” ، “هاوکر سیدلی بریتانیایی” و “فوکر هلندی”  در سهام شرکت ایرباس سهیم هستند و به فعالیت تجاری می‌پردازند.

  ساخت هواپیمای “ایرباس” به سال 1970 بازمی‌گردد و در این سال ها مدل های مختلفی از هواپیمای مذکور تولید و تحویل شرکت های هواپیمایی گردید تا به خدمات دهی به مسافران بپردازند. به نظر می‌رسد با تولیدات مدل‌های مختلف این هواپیما ظرفیت مسافربری آن نیز افزایش یافته است.

  هواپیماهای ایرباس بسته به مدل و نوع دارای یک یا دو راهرو 4 تا 7 متری، ظرفیت 100 تا 500 مسافر است. سیستم هایی مانند استفاده گسترده از مواد کامپوزیت در سازهٔ هواپیما، کامپیوتریزه و دیجیتالی کردن بخش عمده‌ای از سامانه کنترل پرواز و نیاز به تنها دو نفر در کابین خلبان،  نمونه‌هایی از تکنولوژی‌های توسعه داده شده توسط  “ایرباس” هستند.

  **معرفی مدل های مختلف “ایرباس”

  سایت “ایرباس (Airbus)”  درباره مدل های مختلف این هواپیمای مسافربری عنوان داشت:  خانواده “ایرباس 330 ” شامل مدل های مختلفی از جمله ” ای 318 ”  ، “ای 320” “ای 319” و “ای 321” بوده که 100 تا 240 نفر ظرفیت دارد.

  هواپیمای

  هواپیمای

  هواپیمای

  این سایت ادامه داد: خانواده “ایرباس 330” یک تجربه بسیار موفق در صنعت هواپیما سازی بوده که یک هواپیمای همه‌کاره با توان انجام وظایف محوله در سراسر جهان است؛ این هواپیما در کلاس‌های مختلف بوده که 200 تا 440 نفر ظرفیت مسافر دارد.

  هواپیمای

  سایت “ایرباس  (Airbus)” درباره خانواده “ایرباس 330” ادامه داد: این هواپیما هر 20 ثانیه در سراسر جهان  “تیک‌آف” یا “لندینگ” می‌کند و یک پرنده مطمئن برای پرواز با قابلیت‌های عملیاتی گسترده بوده و بیش از 99 درصد راندمان پروازی دارد.

  این سایت با اشاره به خانواده “ایرباس 340” و مدل‌های عملیاتی آن عنوان داشت:  هواپیمای مذکور 4 موتوره بوده و برای بردهای بلند آمادگی پرواز دارد و می‌تواند 250 تا 475 مسافر را در خود جای دهد و برد نهایی آن 9 هزار ناتیکال مایل (هر ناتیکال مایل 1.8 کیلومتر است).

  هواپیمای

  سایت “ایرباس  (Airbus)”  با اشاره به ویژگی های “ایرباس 350” و مدل‌های محتلف آن نوشت: این هواپیما یک خانواده جدید از مدل های  “ایرباس” بوده که بر چالش قیمت سوخت غلبه می کند و متناسب با انتظارات و توقعات مسافران است.

  این سایت با بیان قابلیت های  پروازی “ایرباس 350” عنوان داشت: مدل‌های مختلف هواپیمای مذکور با ظرفیت  280 تا  366  نفر به عنوان یک پرنده  برد بلند شناخته می‌شود.

  هواپیمای

  سایت  “ایرباس (Airbus)”  درباره خانواده “ایرباس 380” با اشاره به قابلیت های عملیاتی این هواپیما گزارش داد: هواپیمای “ایرباس 380” مدل جدیدی از خانواده ایرباس بوده و 500 نفر ظرفیت مسافر دارد.

  هواپیمای

  روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز از لندن نوشت، “استفن شاوفراث” سخنگوی ایرباس اعلام کرد که پس از اجرای برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) برای حل پرونده هسته ای و رفع تحریم های غرب علیه ایران، مقامات صنعت هواپیمایی ایران مذاکراتی را با مقامات ایرباس آغاز کردند تا بتوانند بیش از 100 هواپیمای ساخت اروپا از نوع ‘ای 380 سوپرجامبو’ 100 تا 555 صندلی را از فرانسویان بخرند.

   

  منبع : yjc

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار