رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۰ | کد خبر : 75882
 • همه باید تشخیص شوراى نگهبان را که قانون و میزان است، بپذیریم

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری تسنیم، فرازهایی از فرمایشات حضرت امام خمینی‌(ره) درباره شورای نگهبان به شرح ذیل است:

  *    تأیید صلاحیتها بر اساس قانون اساسى‌
  به حسب قانون اساسى باید این امر (تأیید صلاحیت نامزدها) به‌وسیله شوراى نگهبان عمل (شود) و آنان هستند که باید صلاحیت رئیس جمهور را به حسب موازین قانونى تشخیص بدهند.(صحیفه امام، ج ۱۲، ص ۱۱)

  *    میزان بودن تشخیص شوراى نگهبان‌
  اعضاى محترم شوراى نگهبان – ایدهم الله تعالى – حافظ مصالح اسلام و مسلمین هستند.(صحیفه امام، ج ۱۸، ص ۴۳۱) همه باید مقید به این باشید که قانون را بپذیرید، ولو برخلاف رأى شما باشد. باید بپذیرید، براى این‌که میزان اکثریت است و تشخیص شوراى نگهبان، مخالف قانون نیست، مخالف اسلام هم نیست، میزان است که همه باید بپذیریم.(صحیفه امام، ج ۱۴، ص ۳۷۷) اگر کسى بخواهد فساد کند و به مردم بگوید که این شوراى نگهبان کذا، این فساد است، یک همچو آدمى مفسد است و باید تحت تعقیب مفسد فى الارض قرار بگیرد.(صحیفه امام، ج ۱۴، ص ۳۷۰)

  *    اجتناب از توهین یا تضعیف شوراى نگهبان‌
  من هشدار مى‌دهم که تضعیف و توهین به فقهاى شوراى نگهبان، امرى خطرناک براى کشور و اسلام است. همیشه انحرافات به‌تدریج در یک رژیم وارد مى‌شود و در آخر، آن‌را ساقط مى‌نماید. لازم است همه به‌طور اکید به مصالح اسلام و مسلمین و به قوانین توجه کنیم و هرچند مخالف نظر و سلیقه شخصى‌مان باشد، به آن احترام بگذاریم و به این جمهورى نوپا که مورد هجوم قدرت‌ها و ابرقدرت‌ها است، وفادار باشیم.(صحیفه امام، ج ۱۸، ص ۴۳۱)

  *    قانونى‌بودن شوراى نگهبان و لزوم تبعیت‌
  شوراى نگهبان، قانونى است و کسى حق ندارد در مصاحبه‌ها و نطقها و رسانه‌ها به آن توهین و یا آن‌را تضعیف نماید.(صحیفه امام، ج ۱۴، ص ۲۰۱) آن کسانى‌که علمایى را که قبلا کار شوراى نگهبان را انجام مى‌دادند، کنار گذاشتند، به این خاطر بود که کم‌کم آن‌ها را مخالف خود احساس کردند و کنار گذاشتند و به‌تدریج این شیطنت صورت گرفت. پس همه ما باید بیدار باشیم.(صحیفه امام، ج ۱۹، ص ۴۴)

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار