رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۵ | کد خبر : 75907
 • خالی کردن جیب عربستان به سبک «ماتیس»

  مهر- گروه بین الملل؛ رصد اخبار و گزارش های مربوط به سفر مقامات آمریکایی به کشورهای عرب حوزه خلیج فارس بویژه عربستان نشان می دهد که اغلب این سفرها برای واشنگتن سود آور بوده و مقامات آمریکایی در هربار سفر به ریاض توانسته اند حجم قابل توجهی از تسلیحات را به آل سعود بفروشند.

  نکته قابل توجه در  مرود فروش تسلیحات به کشورهای عرب حوزه خلیج فارس آن است که مقامات آمریکایی در هر مرود برای قانع کرددن مقامات ریاض برای خرید تسلیحات شورع به فرافکنی درباره ایران کرده و حتی برای خوشایند مقامات آل سعود اتهامات گسترده ای را به ایران نسبت داده اند. 

  در پیروی از این روش، «جیمز ماتیس» وزیر دفاع امریکا(usa) که در روزهای گذشته به ریاض سفر کرده بود در دیدار با «ملک سلمان» ادعاهایی را علیه ایران مطرح کرده و عنوان داشت که عربستان برای مقابله با تهدیدهای ایران نیازمند افزایش توان دفاعی خود بوده و امریکا(usa) متعهد به افزایش توان نظامی عربستان است.

  این اظهارات نشان می دهد که در آینده نزدیک قراردادهای نجومی تسلیحاتی میان عربستان و امریکا(usa) به امضا خواهد رسید و دولت مردان آمریکایی که از سهام داران شرکت های تسلیحاتی ایالات متحده هستند سود اصلی را از این ماجرا خواهند برد.

  خام کردن عربستان برای فروش تسلیحات جدید به ریاض

  جمیز ماتیس برای آنکه اشتهای سیری ناپذیر آل سعود به خردید سلاح را بیش از گذشته تحریک کند در دیدار خود با ملک سلمان از نقش مخرب ایران در یمن و بخش منطقه به شدت انتقاد کرده و عنوان داشت که جمهوری اسلامی ایران جنگ افزار در اختیار حوثی ها می‌گذارد و این نیروها از این جنگ‌افزارها علیه عربستان و نیروهای متحدش بکارگیری می‌کنند.

  ماتیس ادعا کرد: «هر جا را نگاه کنید، اگر شرارتی در بخش منطقه دیدید، حتما زیر سر ایران است.»

  وزیر دفاع امریکا(usa) گفت: این چنین است که ما هم اکنون شاهد آن هستیم که ملت‌های بخش منطقه و هر کجای دیگر در تلاشند تا با نفوذ ایران مقابله کرده و مانع از اختلالات و بی ثباتی توسط آنان شوند.

  ماتیس در عین حال بر حمایت امریکا(usa) از عربستان تاکید کرد و گفت امریکا(usa) بر آن است تا بر توان مقاومت عربستان سعودی در برابر ایران بیافزاید.

  آسوشیتد پری در این رابطه می نویسد: امریکا(usa) به دنبال یافتن راهی برای حمایت و پشتیبانی بیشتر نظامی از مبارزه عربستان سعودی علیه نفوذ جمهوری اسلامی در یمن و دیگر کشورهای بخش منطقه است.

  بر اساس این خبر، امریکا(usa) معتقد است که وادار کردن طرفین درگیر در جنگ داخلی یمن به انجام مذاکره با یکدیگر، بدون بکارگیری از فشار نظامی ممکن نیست. از این‌رو امریکا(usa) تصمیم دارد حمایت و پشتیبانی نظامی خود را از عربستان سعودی و متحدانش افزایش دهد.

  وزیر دفاع امریکا(usa) در دیدار خود با ملک سلمان و همچنین با وزیر دفاع عربستان سعودی تاکید کرده بود که دولت ترامپ مایل است رویکرد کاملا متفاوتی در قبال مسائل بخش منطقه در پیش بگیرد و به آن دسته از سیاست‌هایی که در دوران اوباما باعث رنجش عربستان شده، خاتمه دهد.

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار